Pēdējo mēnesi, līdz 31. martam piesakies jebkuram Online šūšanas kursam!

  • lv
  • en
  • Bambusa viskozes blūze un kā veidot savilkumu ar elastīgo diegu

    Vai Tu šuj un nēsā blūzes? Es reti šuju blūzes, biežāk sanāk šūt kreklus, bet šī blūzes piegrieztne man jau sen iekrita acīs. Pirms vairākiem gadiem man Spānijā dzīvoja draudzene un zinot, ka es šuju, viņa priekš manis iegādājās pāris vietējos spāņu žurnālus. Šī blūze patika jau toreiz, bet kā jau daudzi modeļi, gaidīja īsto brīdi, jeb īsto audumu.

    Piegrieztne no Spāņu piegrieztņu žurnāla Patrones nr.304

    Šo bambusa viskozi iegādājos aptuveni pirms gada (laiku minu, lai Tev rodas priekšstats, kādā laika sprīdī mani šūšanas projekti no idejas un auduma, tiek beidzot realizēti īstā tērpā). Audumu pirku dabisko audumu veikalā Debesu pļavas. Starp citu šis audums viņu sortimentā vēl ir. Viņi to dēvē par muslinu, bet es īsti to tā nedēvētu, jo tas sastāv no vienas kārtas, bet tā struktūra, jā, ir līdzīga muslinam, jo ir grubuļaina. Varbūt, kāds audumu eksperts, zinās pateikt, kā šo audumu veidu sauc latviski.

    Šajā #paliecmājās periodā un arī vispārīgi man ir tāds mērķis, ka vēlos izšūt esošos audumu krājumus. Tad nu cilājot audumu, šķirstīju žurnālus un uzdūros šai ideālajai blūzei, kas ir 100% piemērota šim audumam, kurš ir ar labu kritumu. Paskat uz to piedurkni, cik tās krokojums labi krīt!

    Skaties, kas man sanāca, bet patin arī uz paša ieraksta beigās, jo tur padalīšos, kā izveidot krokojumu, šujot ar gumijas diegu, kas izmantots kakles krokojumā.

    Blūzes piegrieznē bija paredzētas kopgrieztas piedurknes un tādejādi vīle pa piedurknes virspusi, tāču es nebiju pārliecināta, ka blūzes pamatdetaļām būs labs kritums, ja tās nebūtu taisnajā diegā, bet šķērsajā, tāpēc tomēr piedruknēm izveidoju klasisku vīli un rezultātā arī pa piedurknes virspusi nevajadzēja šūt vīli. Gan sānu vīlēm, gan piedurknes iešūšanas vīlēm izmantoju fraņču vīli. Un šujot šādu plānu materiālu man ļoti patīk izmantot taisnā dūriena pēdiņu, manai BERNINAi pēdiņa nr.8, kas skaitās džinsa pēdiņa un orģināli domāta tieši bieziem materiāliem, bet man ļoti patīk to lietot arī tieši plāniem un komplektā ar taisnā dūriena adatu plati, jo tādejādi plānais audums netiek ierauts apakšējā mehānismā, ir vieglāk šūt un dēļ tāisnā dūriena pēdiņas, dūriens formējas ļoti kvalitatīvs.

    Blūzes garums priekšpusē dēļ kakles savilkuma, nedaudz izveidojās par īsu, bet tā kā blūzi pārsvarā nēsāšu ieliktu biksēs vai svārkos, tad šajā gadījumā nepārdzīvoju. Apakšmalu atšuvu ar rulīša pēdiņu, manai BERNINAi 64. pēdiņa.

    Man patīk blūzes romantiskā aproces aizdare ar sasienamām lentām. Piedurknes iegriezumu, apstrādātu ar apmalojuma lentu un aproci mācu arī iesācēju šūšanas kursos. Tur mācu pogājamu aizdari, bet te vēl šūšanas procesā ir iešūtas tās sasienamās lentas. Un protams piedurknes krokojums, ko arī mācamies kursos.

    Savilkumi pie kakles ir izveidoti izmantojot savilkumu veidošanas metodi ar gumijas diegu. Patin rakstu līdz beigām, kur nedaudz padalīšos ar metodi, kā tādu izveidot.

    Blūzes kaklei izgriezumu taisīju nedaudz mazāku kā piegrieztnē, taču izskatās, ka es nedaudz par ciešu izveidoju kakla savilkumus, dēļ kā man tas kakla izgriezums stāvēja pārāk vaļīgs un nesmuki papleties. Tāpēc izdomāju risinājumu un iešuvu spiedpodziņas un īsu lentīti – “makaroniņu”, kas visu satur kopā un nerāda publikai manu dekoltē.

    Kakla izgriezums ir apstrādāts ar apšuvi, kur pa starpu vēl ir iešūta iepriekš sagatavota stāvapkaklīte ar kruzuli un iešūtām sasienamajām lentām. Kruzilim maliņu apstrādāju ar overloka rullīša vīli.

    Un solīju padalīties ar savilkuma veidošanas metodi ar gumiju.

    Savilkumi izmantojot elastīgo diegu

    Kā tad veidot šāda veida savilkumus plānos audumos? Savilkumus veido izmantojot apakšējā spolītē uztītu elastīgo diegu un nošujot paralēlas rindas ar taisno dūrienu. Ja vēlies Interneta plašumos meklēt šo metodi, meklē “shirring with elastic thread”.

    Elastīgais diegs ir nopērkams spolītēs un tie mēdz būt smalkāki un rupjāki. Es izmantoju tādu, kāds man mājās bija no seniem krājumiem un lab, ka bij, jo šajā laikā uz veikalu protams netieku. Šie diegi mēdz būt arī dažādās krāsās, bet var lietot baltu gaišiem audumiem un melnu tumšiem, jo tāpat tas būs redzams tikai no kreisās puses.

    Tātad lai sakrokotu audumu:

    • Elastīgo diegu ar rokām uztin uz apakšējās spolītes, tin nestiepjot diegu.

    Ja brīnies, kas man tā par milzīgu apakšējo spoli, tad tā ir BERNINA 480 šujmašīnas ietilpīgā Jumbo apakšējā spolīte, kur var uztīt par 70% vairāk diega nekā parastajā, mums ierastajā apakšējā spolītē. Man pietika ar vienu uztītu spolīti visam korkojumam, ko veicu.

    • Augšējo spolīti liek parasto poliestera vai kokvilnas diegu auduma krāsā;
    • Apakšā liek spolīti ar uztīto gumiju;
    • No auduma labās puses, nošuj paralēlas līnijas, šujot paralēlās līnijas audumu iztaisno, lai iepriekšējā nošūtā līnija nesavelk audumu. Es šuvu 12mm attālumā vienu no otras ar taisno dūrienu (es liku dūrienu garumu 3,7). Dūriena garums jāeksperimentē. Teorētiski, jo garāks dūriena garums, jo vairāk savilks audumu. Pirms tam noteikti nošuj paraudziņu ar vairākām nošūtām līnijām, lai saprastu kāds būs savilkums. Katrai šujmašīnai savilkums būs savādāks. Ja nepieciešams vairāk savilkt, tad vari pārtīt spolīti nedaudz pastiepjot gumiju vai arī “spēlēties” ar augšējā un apakšējā diega spriegojumu. Es apakšējā diega spriegojumu nemainīju, jo negribu šai Jumbo spolītei mainīt spriegojumu.

    Šajā bloga ierakstā vari apskatīties, kādu blūzi es šuvu pirms 10 gadiem ar savilkuma metodi. Toreiz šo metodi izmantoju pirmo reizi un tagad tikai otro reizi :).

    Vai esi lietojusi šo savilkuma metodi? Padalies ar saviem “tips & triks”, kā Tev izdevās?

    Dalies:
    Par autoru:
    Zanda Baha
    Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
    Birkas
    Arhīvs

    Rakstā pieminētie produkti