Audumu un šūšanas piederumu veikals ir slēgts

Pieejami online šūšanas kursi un PDF šūšanas piegrieztnes Veikala sadaļā

 • lv
 • en
 • Fire fly costume and Mothers day at kindergarten / Jāņtārpiņa maska un māmiņdiena bērnu darzā

  Yesterday we had a beautiful Mothers day concert and theater performance at kindergarten.  This posts will be much more about the fire fly costume for theater than about the Mothers day concert. As always we, mothers, are not much happy when we need to sew current  costume for our kids kindergarten. In our kindergarten there are several celebration events throughout the year. For example prince and princess ball and theater performances when kids demonstrate their plays to other kindergarten groups and show the play also in Family day (Mothers day). This year my son got the fire fly role and that is not the easiest costume to make. It’s not a traditional cat, bear or rabbit.  So I needed to think and switch my imagination hard 🙂

  Vakar aizvadījām skaistu māmiņdienas koncertu – teātra uzvedumu – bērnu dārzā. Šis ieraksts būs mazāk par pašu pasākumu, bet vairāk par jāņtārpiņa tērpu teātrim. Kā jau parasti mēs mammas neesam īpaši priecīgas, kad kārtējo reizi jāšuj bērnam maska skolai vai bērnu darzam. Mūsu bērnu dārzā katru gadu ir dažādi ikkadējie pasākumi, kā piemēram, priņču un princešu balle gada sākumā un teātra izrādes aprīlī/maijā, kad bērni teātri rāda savtarpēji starp grupiņām un pēc tam izrādi parāda arī māmiņdienas koncertā.  Šogad manam dēlam tika iedalīta jāņtārpiņa loma un līdz ar to man ne īpaši viegls uzdevums uzšūt jāņtārpiņa masku. Tas protams nav tradicionālais lācis, zaķis vai kaķis.

  Fire fly costume for kids

  I turned on my creativity and there is a steps I made to get the fire fly costume done:

  Mēģināju šai lietai pieiet radoši un lūk soļi kā es izdomāju un uzšuvu šo masku:

  INSPIRATION / IEDVESMA

  Fire fly
  Source: Pinterest
  • When I need to sew some costumes for my kids I search for ideas on Pinterest. But there was not much about fire fly masks on the Pinterest. At least not the one attracted my attention. So I needed to woke up my creativity other way.
  • I searched for a ‘fire fly’ . And this is what I got to know. Fire fly is not the worm with a lamp but beautiful flying bug with horns, wings and lamp. Happily I convinced also my son, that it’s the great thing to be a fire fly (because he wanted to be a spider man).
  • I draw my sketch and started to make a pattern from it.
  • Kad jāšuj kārtējā maska, parasti meklēju idejas Pinterestā. Arī šoreiz iepinterestēju, bet diži nekādas labas idejas neatradu. Vismaz tādas, kas piesaistītu manu uzmanību. Nācās atmodināt savu radošumu citādā veidā.
  • Ievadīju meklētājā ‘fire fly’ un izpētīju kāds tad īsti izskatās tas jāņtārpiņš. Kā izrādās jāņtārpiņš nav nekāds tārps ar spīdīgu dibenu, bet skaists lidojošs kukainis ar spārniem, radziņiem un spīdīgu lampiņu, kas man ļāva pārliecināt arī dēlu, ka Jāņtārpiņš ir dikti forša loma, jo sākumā Kārlis ļoti gribēja būt zirneklītis nevis jāņtārpiņš.
  • Uzzīmēju savu skici un uzzīmēju piegrieztni detaļām uz papīra.

  Fire fly drawing

  SEWIN PROCESS / ŠŪŠANAS PROCESS

  • I made a body from tubular rib jersey. I sewed shoulder seams and case the armholes and hem allowances with my serger.
  • Eyes and the lamp are made from the circle I pucker and stuffed with stuffing material.
  • I made the horns and legs from the strips of bias tape and stuffed the wire in and made the knot at the end.
  • Wings are made from fabric scraps. Fabric was exact structure I needed for the wings. Wings are lined with lining stitched with batting. I made decorative stitches on to mimic the wing structure.
  • For the back I used brown fabric circles stitched with batting and decorative stitches.
  • Finally I put together it all with sewing machine and hand several hand stitches.

  All costume is made from materials I had at home, these were fabric scarps and some fabrics from my stash. So in the following picture you can see the fire fly in action. I am happy with the result and I think Kārlis liked it too 🙂

  • Kostīma bāzi – krekliņu šuvu no apļveida trikotāžas. Sašuvu tikai pleca vīles, apstrādāju rokriņķus ar atsevišķi piegrieztu slokni un neregulāra garuma apakšmalu arī apstrādāju tāpat kā rokriņķus. Piešuvu klāt kapuci, lai būtu kur uzlikt ragus un acis.
  • Acis un košā spuldzīte ir savilkts aplis, piepildīts ar pildījumu.
  • Radziņiem un kājiņām sašuvu caurulītes slīpajā diegā un iekšā ievēru drātiņu un galos uztaisīju mezgliņus, lai drātiņa nostiprinātos.
  • Spārniem izmantoju auduma atgriezumus, kas bija ļoti atbilstošas struktūras audums, kā spārniem radīts, otrā pusē pelēka siltinātā sintepona odere (arī mājās esoši atgriezumi). Pa virsu nošuvu dekoratīvas šuves, lai vēl vairāk imitētu spārnu struktūru.
  • Brūnajiem kukaiņa posmiņiem izmantoju brūnu audumu un to pašu pelēko sinteponu. Katru aplīti sašuvu 2 auduma kārtas un izvilku uz otru pusi un nošuvu dekoratīvās šuves.
  • Pēc tam to visu kā puzli saliku un savienoju šur tur ar šujmašīnu, šur tur ar rokām.

  Jāsaka, ka viss kostīms ir šūts no mājās jau esošiem materiāliem. Skatījos, kas man ir pieejams un mēģināju piemeklēt atbilstošākos atgriezumus.  Tāds nu lūk man skaists kukainis sanāca un beigās arī nēsātājam šķiet patīk 🙂

  Fire fly costume

  Fire fly costume

  Fire fly costume

   

  Fire fly costume

  Fire fly costume

  Fire fly costume

  Have a great and loving Mothers day!

  Mīļu un ģimeniski skaistu Jums Māmiņdienu!

   

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.