”Es NEKAD nešūšu” – tieši tā Anita domāja pusaudžu gados, kad skolā, mājturības stundās bija ‘obligāti’ jāšuj, jo nepietika pacietības. Tomēr pie sava bērnības sapņa viņa atgriezās un ļāvās tam ar aizrautību un nevaldāmu interesi. Vērojot uzšūto viņas instagram, burtiski aizraujas elpa! Īpaši, ar odziņu, koķeti un tik ļoti pārdomāti – detaļās, niansēs un ikviens no tiem sevišķi komplimentē viņas ķermeni!
Iepazīsties, hobijšuvēja Anita!
Šuju tikai četrus gadus. Interesēja man šī nodarbe jau bērnībā, kad šuvu lellēm kleitas, pati izdomāju, kā izveidot saules svārkus un radīt rišiņas. Vēlāk, kad izmēģināju mammas šujmašīnu, apetīte uz šūšanu mazliet aprima, bet kad mājturības stundās vajadzēja šūt priekšautu un svārkus, ak vai, mana pacietība bija tik niecīga, ka pateicu sev – nešūšu NEKAD, un pilnībā apraku savu bērnības sapni kļūt par apģērbu dizaineri!
Man apkārt bija vairākas meitenes, kuras šuj. Man tik ļoti patika viņu radītie darbi un stāsti par to, kā top katrs jaunais tērps, ka sāku aizdomāties. Joprojām gan atcerējos solījumu sev, nekad nešūt! Piesekojos arī Zandas šūšanas blogam. Man ļoti patika reizēm nopirkt kādu vietējo šuvēju radītu kleitu sev vai kādu skaistumiņu bērniem. Diemžēl pāris reizes nopirku ļoti nekvalitatīvus izstrādājumus un tas arī bija pēdējais grūdiens meklēt šūšanas kursus. Atradu, pateicoties atsauksmēm Zandas blogā aizgāju uz AMK studio kursiem. Pirmos mēnešus centos pārkāpt sevis ieprogrammētajam ‘nekad nešūšu’, kamēr sapratu, ka nav nemaz tik traki, patiesībā ir interesanti un aizraujoši. Savu šujmašīnu nopirku tikai pēc kādiem četriem mēnešiem, un tagad man tā ir ļoti laba draudzene!
Pašlaik mans šūšanas stūrītis ir tikai kumode, uz kuras varu novietot šūšanas tehniku, un tās plauktos salikt dažādos šūšanas sīkumus un piegrieztnes, arī žurnālus. Šuju uz ģimenes ēdamgalda, tas ir liels, bet pēc darbošanās vienmēr viss jānovāc un tas ir diezgan apgrūtinoši! Šai situācijai gan redzu gaismu tuneļa galā!
Hmm, nav nemaz tik viegls jautājums! Tā laikam būs pirmā kleita, ko uzšuvu šūšanas kursos! Vilku to ļoti bieži, jo tā iederējās visās dzīves situācijās un bija no šūta no ļoti patīkama dabīga materiāla! (Pelēkā kleita foto! Bilde bija jātaisa tagad, jo pirmos divus gadus gandrīz neko nebildēju un kleita nebija trāpījusies nevienā kadrā)
Pašlaik lēnām turpinu ar Vikisews apakšveļas kursu. Pabeidzu, līdz galam nepabeigtos projektus, piemēram, mēteli, kuram palicis tikai izšūt jostu ar rokas dūrienu un zīda samta kleitu. Bildē tikko uzšūtais veļas komplekts no ogu sarkanās tencel plānās trikotāžas.
Paldies! Pieredze ir ļoti laba! Pirms sāku šo kursu mazliet, baidījos šūt apakšveļu. Nevis sarežģītības dēļ, es ļoti labi apzinājos, ka atrast visu nepieciešamo furnitūru, saskaņotas gumijas, lai radītu vienu vienīgu komplektu reizēm ir kā neiespējamā misija! Beigās izrādījās, ka visu šo sīkumu meklēšana un atrašana ir ļoti aizraujoša un apakšveļas radīšanas process ir ļoti radošs. Sarežģītākais kursā ir bāzes konstrukcijas radīšana un vēlāk katra modeļa “uzsēdināšana” uz sevis, katram krūšturim bija nepieciešami vismaz trīs maketi, lai sasniegtu perfektu rezultātu! Kursu vēl turpinu, lai gan noslēguma konkurss jau ir noticis un biju tā finālistu vidū, un pat saņēmu balvu!
Mans un te tikai mans mīļākais audums ir EcoVero viskoze, no kuras uzšuvu meitai kleitu! Šī viskoze ir tik ļoti patīkama un ar lielisku kritumu. Bija ļoti patīkami ar to strādāt, man taktilās sajūtas ir ļoti svarīgas un šo audumu gribas glāstīt un glāstīt! Meitai šī ir iemīļotākā kleita, un arī viņa novērtē patīkamo audumu! Tagad top apakšveļas komplekts ikdienai no plānās Tencel trikotāžas, taktilās sajūtas ir ļoti patīkamas.
Nebūšu oriģināla, nevarētu iztikt bez labām un asām šķērēm, man ir KAI. Kā arī bez smalkām, asām kniepadatām. Aplikāciju šķērītes ir ļoti noderīgas, šujot apakšveļu, kā arī Maskavas vīlēm un citiem darbiņiem.
Sākām koncentrēties uz dabai saudzīgi, gudri un pārdomāti, bet efektīvi. Līdz ar to man ir radusies gluži dabīga interese par to, ko dara audumu ražotāji, kādas jaunas un ne tik jaunas metodes tiek izmantotas, lai saudzētu mūsu pamatresursus.
Mūsu ģimenes bizness ir lauksaimniecība, un mēs strādājam ar vienu no svarīgākajiem resursiem augsni. Vīrs ir ļoti aizrāvies mūsdienīgu, bet augsnei un dabai draudzīgu metožu pielietošanu savā darbā, sākam izmantot arī piemirstas un senas metodes augsnes ielabošanā, un rezultāti ir ļoti labi. Līdz ar to man ir radusies gluži dabīga interese par to, ko dara audumu ražotāji, kādas jaunas un ne tik jaunas metodes tiek izmantotas, lai saudzētu mūsu pamatresursus. Iepriecina, ka tagad “ātri, lēti un neskatoties ne uz ko” vairs nav aktuāli. Sākām koncentrēties uz dabai saudzīgi, gudri un pārdomāti, bet efektīvi.
Nesāc pārlieku pieticīgi. Nopērc kvalitatīvu šūšanas tehniku un atrodi šūšanas kursus klātienē vai online. Tas palīdzēs iemīlēt šūšanu, un Tev viss izdosies!
Ļaut saviem sapņiem kļūt par īstenību – mācīties apgūt kaut ko jaunu, pilnveidot šūšanas zināšanas un smelties tajā iedvesmu radot pārdomāti, īpaši! Paldies Anitai par sajūtām viņas šūšanas gaitās!
ZanziBach Lelde