Pēdējo mēnesi, līdz 31. martam piesakies jebkuram Online šūšanas kursam!

 • lv
 • en
 • Iepazīsti hobijšuvēju – Ieva Burkāne @heartmade_clothes

  Nebaidīties kļūdīties! Tieši tādu es atceros Ievu, kad ar viņu iepazinos ZanziBach šūšanas kursos un jau toreiz šķita, ka ikviens process šūšanas apmācībās viņai ir bezgala aizraujošs. Viņas enerģija, dzīvesprieks un jauda, kas dzirksteļo ikreiz, kad viņu satieku piemīt arī viņas @heartmade_clothes darbiem – bieži vien sarežģītajiem šūšanas projektiem, ko kā pati uzsver, ka tie aizrauj visvairāk, jo prasa pacietību un ikreiz tos šujot iemācās kaut ko jaunu.

  Iepazīsties, hobijšuvēja Ieva!

  Cik ilgi Tu šuj?

  – Pirmos soļus šūšanā spēru tieši pirms 3 gadiem, kad pieteicos ZanziBach iesācēju šūšanas kursos, bet tā apzināti šuju nedaudz vairāk par 2 gadiem.

  Atceros, Tu reiz stāstīji, ka aizgāji no darba ofisā, lai darītu kaut ko radošu. Kas tieši Tevi pamudināja sākt šūt un šūt ne tikai sev, bet arī citiem?

  – Jā, tā patiešām bija. No bankas gan neaizgāju ar mērķi šūt, bet biju izdegusi un aizgāju, lai restartētos un atgūtu sevi. Gribēju atkal būt mamma, sieva un sieviete (es). Nevis tikai bankas klerks būtībā 24/7.  Šūšana nāca pēc tam. Sapratu, ka pēc 13 bankā nostrādātiem gadiem ļoti vēlējos papīru kalnus mainīt pret cilvēkiem, pakausī elpojošus termiņus pret brīvu un pašas noteiktu darba grafiku, sistēmas pret radošu sevis izpaušanu. Pie tā, ka es sāku šūt, patiesībā ir vainīgs mans vīrs (he he). Tieši viņš iedrošināja pamēģināt. Sākotnēji tā bija sportiska interese – vai es varu? Vai man kaut kas sanāks?

  Kā radās Heartmade?

  – Ja pareizi atceros, ideja par Heartmade kā kaut ko savu un, tieši šis nosaukums, tapa vasarā Kiprā, kad atpūšoties ar ģimeni bija daudz laika domāt un sapņot par to, ko tad es vēlos. Tā nu intuitīvi nonācu pie šī nosaukuma un pie domas, ka jāpamēģina. Kā šodien atceros, ka novembrī, kādā sestdienā, pie manis atbrauca māsa, un mēs pie kafijas krūzes nolēmām, ka jāreģistrē Heartmade instagram. Lai iet, un atpakaļceļa vairs nebija! Sākumā pārdevu jau gatavus sašūtos apģērbus, tad pirmie klienti pasūtījumiem – ģimene, draudzenes, draudzeņu bērni, draugu draugi un tā pamazām tas viss aizgāja, kad sāku strādāt tikai uz pasūtījumiem.

  Kā izskatās Tavs šūšanas stūrītis? Kas Tev tajā ir visbūtiskākais?

  – Sākumā tas bija neliels stūrītis mājās mūsu garderobē. Tagad tā ir mana šūšanas istaba (darbistaba). Mana miera osta. Man ir svarīgi, lai man ir ērti un iedvesmojoši strādāt, lai vienmēr ir kārtība. Jā, kārtība ļoti svarīga man darbā, jo esmu pedantiska. Brīžam līdz riebumam gan sev, gan pārējiem (he he).

  Mani aizrauj process, kas prasa pacietību, jo top lēnām un procesā ir daudz detaļu, kuras šujot es vienmēr iemācos kaut ko jaunu – pat pie desmitā un divdesmitā mēteļa.

  Zinu, ka Tev ļoti patīk šūt virsdrēbes un tā nav visām šuvējām, kāpēc tieši virsdrēbes ir Tava sirdslieta?

  – Tu zini, es pati nekad nebūtu domājusi, ka tieši virsdrēbes mani tā aizraus, bet patiešām – mēteļi, lietusmēteļi, vējjakas, žaketes- es tik ļoti izbaudu virsdrēbju šūšanu. Mani laikam visvairāk aizrauj tas, ka process prasa pacietību, jo top lēnām un procesā ir daudz detaļu, kuras šujot es vienmēr iemācos kaut ko jaunu – pat pie desmitā un divdesmitā mēteļa. Mani aizrauj tā čubināšanās un bakstīšanās ap apģērbu un tā detaļām. Un gandarījums beigās par gatavo mēteli vai žaketi ir proporcionāls ieguldītajam. Tādēļ man patīk ieguldīt sevi apģērbos, kurus šuju.

  Kas ir Tava vismīļākā lieta, ko esi uzšuvusi?

  – Ļoti grūti tā nosaukt vienu vienīgo lietu. Laikam jau kaut kas no virsdrēbēm sev – rudens mētelis vai kažoks, kuru šajā ziemā šuvu. Par tiem ir gandarījums. Bet tāds ļoti mīļš darbs man ir brīvā laika kostīmi manai ģimenei – nu tas ir tāds, mans, mans līdz kaulam, tā teikt.

  Ko Tu šobrīd šuj, vai kāds ir Tavs nākamais šūšanas projekts pašai sev?

  – Klientiem šuju faktiski bez pauzēm, bet par sevi runājot – jā, ir plānā viens sen lolots projekts, kurš taps tūliņ martā. Un, protams, tas būs kaut kas no virsdrēbēm (he he). Pagaidām neatklāšu visas kārtis, bet pačukstēšu, ka tas būs no ZanziBach organiskās kokvilnas gabardīna. Noteikti to atrādīšu Heartmade instagram kontā.

  Kādu šūšanas apstrādi Tu esi apguvusi, kas pavēra Tev plašākas iespējas uzšūt tieši to, ko Tu šobrīd spēj uzšūt?

  – Tā noteikti ir oderes iestrādāšana. Es ilgi izvairījos šūt apģērbus, kuros ir paredzēta odere. Baidījos, jo nemācēju, bet, kad iemācījos – nu tik daudz iespējas pavērās!

  Kurš ir Tavs vismīļākais audums no ZanziBach veikala, no kura esi šuvusi? Ko tieši Tu uzšuvi?

  – Hmm, tik grūti izcelt tieši vienu vismīļāko. Man ļoti patīk EcoVero viskoze un mana maigi rozā ar zilajiem apļiem kleita. Rievotā tencel modāla trikotāža ir fantastiska – man ir asimetriska piegriezuma krekliņš no tās. Bet, ja jāizceļ vienu, tad es teikšu, ka tā ir plānā tencel trikotāža un mana ogu sarkanā kleita. Tā ir fantastiski ērta, elpojoša un vasarā noteikti top 1, jo nēsāju to ļoti, ļoti bieži.

  Bez kura šūšanai paredzētā piederuma Tu nevarētu iztikt?

  – Ārprāts, cik grūts jautājums. Bez daudziem, patiešām. Nu labi, te būs mans top trīs: ievērējs (gumijām, auklām), spiedpogu prese un šūšanas plānotājs.

  Ļauj sev kļūdīties! Katra Tava kļūda ir solis tuvāk panākumiem. Nebaidies darīt – nesanāks pirmo reizi, sanāks trešo; neizdosies trešo – izdosies desmitajā. Bet izdosies!

  Kur Tu smelies iedvesmu saviem šūšanas projektiem?

  – Cilvēkos. Jā, lielākoties cilvēkos man apkārt, viņu talantos, viņu varēšanā, viņu enerģijā. Arī vidē, kas man apkārt, bet lielākoties, tie būs cilvēki.

  Superīgākais ieteikums no Tevis citām šuvējām vai tām, kas plāno sākt mācīties šūt?

  – Ļauj sev kļūdīties! Katra Tava kļūda ir solis tuvāk panākumiem. Nebaidies darīt – nesanāks pirmo reizi, sanāks trešo; neizdosies trešo – izdosies desmitajā. Bet izdosies!

  Un liels, liels paldies, ka uzaicinājāt uz interviju. Man vienmēr liels prieks ar jums papļāpāt un bija interesanti pakavēties pārdomās.


  Tikai darot un kļūdoties mēs mācāmies, un tā ir ne tikai šūšanas procesā, bet man šķiet, ka ikvienā lietā ap mums! Uzdrīkstēties sapņot plašāk un caur procesu radīt kaut ko skaistu, gluži kā Ieva savu @heartmade_clothes! Paldies viņai par iedvesmu un dalīšanos!

  ZanziBach Lelde

  Dalies:
  Par autoru:
  Lelde
  Birkas
  Arhīvs

  Rakstā pieminētie produkti