Pēdējo mēnesi, līdz 31. martam piesakies jebkuram Online šūšanas kursam!

 • lv
 • en
 • Kā es devos mācīties taisīt pogas jeb mamma brīvsolī

  Manam dēliņam šodien aprit 7 mēneši un šodien bija pirmā diena, kad uz veselu dienu biju prom no viņa. Man kā mammai šis brīvsolis noteikti bija nepieciešams, lai ar jaunu jaudu būtu kopā ar saviem mīļajiem. Un nevaru iedomāties labāku veidu, kā atpūsties no ģimenes, apmeklējot šūšanas meistarklasi. Ja tā padomā šī bija pirmā šūšanas meistarklase, kuru apmeklēju kā studente, nevis kā skolotāja un es beidzot līdz kaulam sapratu, ko meitenes runā par pilnīgu prāta atslēgšanu šāda tipa meistarklasēs esot prom no mājām un radot ar rokām.

  Protams izbaudu arī būšanu par pasniedzēju, bet otrā pusē arī būt ir tik sasodīti labi un vēl jo vairāk, ja pasniedzēja ir brīnišķīgā un talantīgā vēsturisko tērpu šuvēja un meistare Baiba no Briebera.

  Jā, šodien apmeklēju Louvis Home Fabrics audumu veikalā rīkoto Pogu darināšanas meistarklasi diegu tīšanas tehnikā, kur mēs apguvām divu veidu pogas:

  1) “Death head butons”, kas ir poga veidota uz koka pamata vai vecas pogas, kurai izurbts caurumiņš centrā, aptīta ar diegiem īpašā tehnikā. Mēs veidojām savu pirmo pogu no vienas krāsas diega, bet šo pogu var veidot arī no vairāku krāsu diegiem, veidojot dažnedažādus rakstus. Izskatās sarežģīti, bet patiesībā ir diezgan vienkārši. Es noteikti vēl eksperimentēšu ar krāsām un dažādiem diegiem, lai iemācītos veidot dažāda raksta pogas. Bet pamatus es jau zinu un zinu, kur rakt tālāk 🙂

  “Death head” poga

  2) “Dorset buttons”, kas ir poga tīta no diega uz riņķīša pamata. Tehniku, ko iemācījos, veidojot šo pogu var pielieto ne tikai pogu veidošanā, bet sapņu ķērāju veidošanā, lampu veidošanā un kur tik vēl ne. Fantāzijai nav robežu :). Dorsetas pogu var dekorēt arī ar pērlītēm un pašu pogu, atkarībā no diegu tīšanas raksta, veidot dažādos dizainu variantos.

  Baiba mums ne tikai iemācīja šos pogu veidus, bet arī pastāstīja pogu vēsturi un ar to saistītus interesantus faktus.

  Dorsetas poga dekorēta ar pērlītēm

  Es jau nevaru sagaidīt, kad sanāks šīs jaunās zināšanas ietērpt kādā no nākamajiem šūtajiem apģērbiem, dekorējot tos ar pašas veidotām pogām. Dorsetas pogas noteikti piestāvētu lina apģērbam, bet “Death head” pogas kādai mākslinieciskai žaketei vai pat kleitai. Katrā ziņā pēc šīs dienas meistarklases, idejas jau sprēgā manā galvā un ir apziņa, ka viss ir iespējams.

  Ir vērts apmeklēt meistarklases, iegūt jaunas zināšanas, iedvesmu un izbaudīt kopā būšanas burziņu un pēcgaršā jaudu darboties tālāk.

  Pie Baibas vari mācīties darināt pogas un koķetās dāmzeķes un mēs mēģinājām pierunāt viņu sarīkot arī korsešu meistarklašu ciklu. Tā ka pieseko Louvis Home Fabrics rīkotajām meistarklasēm un Baibai un iemācies arī Tu!

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *