Pēdējo mēnesi, līdz 31. martam piesakies jebkuram Online šūšanas kursam!

 • lv
 • en
 • Kā sašūt bērnu flīsa kombinezonu – Ottobre 6/2016 piegrieztne

  Es saviem bērniem drēbes šuju pati vai nu mums tās atdod draugi, vai arī pērkam lietotas. Ļoti reti, ko iegādājamies jaunu. Galvenais iemesls, ka bērni aug tik ātri un pirkt dārgas, bet labas drēbes 3 bērniem nav ne finansiāli izdevīgi, ne tas draudzīgākais veids patērējot jaunu un jaunu apģērbu. Bet lētās ātro zīmolu drēbes man vairs neceļās roka pirkt, jo apzinos aizkulises, kas aiz tām stāv. Gan lētais darba spēks, gan izmantotais materiāls, kas nav tas pats kvalitatīvākais un videi draudzīgākais.

  Ko es daru, kad tiešām nepieciešams, kas specifisks bērniem, bet nav citur kur dabūt? Šuju pati. Tā nu šajā rudenī mums prasīt prasījās pēc silta, mīksta un elpojoša kombinezoniņa pašam mazākajam.

  Tādu arī sašuvu no organiskās kokvilnas flīsa, kas ir ideāls bērniem, jo ir dabiska materiāla, elpojošs un tajā mazulis nesvīdīs. Kā arī organiskais bio audums ir ražots no šķiedras, kur kokvilna ir audzēta neizmantojot pesticīdus, tādejādi draudzīgs gan mazulim, gan videi.

  Gluži nejauši ZanziBach Instagram kontā padalījos ar procesu, kā es šuvu šo bērnu kombinezonu, lai arī Tu varētu tādu sašūt, ja vēlies. Bet tā kā ne visi lieto Instargram aplikāciju un būtu žēl, ka šāda instrukcija pazustu tīklā, publicēšu arī te.

  Tad nu seko soļiem, kā šāds kombītis sašujams un izmēģini arī Tu!

  Piegrieztne: OTTOBRE design 6/2016 numurs, modelis 10 “One Little Bear”. Ottobre žurnālus pērku Louvis Home audumu veikalā. Šuvu 62. izmēru. Mans dēliņš uz to brīdi bija 58cm garš un šis 62. izmērs viņam ir pabrīvs, bet ļoti labi der ar rezervīti un atlocītām manžetēm, tā, ka ceru, ka derēs visu ziemu. Es šuvu pavisam vienkārši, bez kabatām un austiņām, kas piegrieztnē it kā ir paredzētas, bet es nevēlējos to šajā modelītī.

  Audums: Šoreiz izmantoju pārpalikumus, kas bija palikuši pāri no citiem projektiem. Tādejādi bija jādomā, kā izvietot piegrieztnes detaļas, lai sanāktu visam kombinezonam un lai izskatītos gaumīgi, jo kombinezonam izmantoju 3 krāsu organiskās kokvilnas flīsu no Organiccotton.biz: pelēku, zilu un smilšu brūnu.

  Šūšanas gaita

  Tālāk sekos bildes no Instagram “storijiem”, kā es soli pa solim šuvu šo kombīti.

  • Piegriez visas detaļas. Pievieno 1cm vīļu uzlaides. Ja kombinezonu šuj ar overloku, tad ar overloka nazi griez nost pāris mm.
  • Ja šuja ar šujmašīnas kadu no elastīgajiem dūrieniem, tad vislabāk šūt 1cm attālumā un lieko audumu nogriest. Tu vari šūt ar šādiem elastīgajiem dūrieniem:
  • Ja šuj ar pēdējiem diviem dūrieniem, tad negriez nost lieko audumu, bet malas, ja vēlies vari apstrādāt kopā ar zigzag dūrienu. Tā, kā lielākā daļa trikotāžas neirst, tad malas var arī atstāt neapstrādātas, bet tad katra vīles mala “mētāsies” uz savu pusi.
  • Sašuj kapuci:
  • Iešuj kapuci kaklē:
  • Aizdares vietu nolīmē ar līmauduma sloksni, jo tur tiks sistas iekšā spiedpogas. Lai to vietā audums neizplīstu, to nolīmē ar līmaudumu.
  • Nomēri vietu, kur jāšuj klāt apmalojuma trikotāžas sloksne.
  • Piegriez apmalojuma lentu. Es apmalojuma lentām izmantoju trikotāžu, kas domāta griezuma malu apdarei un adīta uz riņķi. Piegriežu tik lielu cik man vajag. Tādas var iegādāties Louvis Home audumu veiklā. Bet var izmantot arī citu trikotāžas audumu, kas pēc biezuma atbilst Tavam šūšanas projektam.
  • Apmalojuma lentas platums ir jāpiegriež atkarībā no tā cik platu vēlies redzēt aizdari. Attēlos redzams cik platu es piegriezu-4,5cm (rezultātā aizdare būs 1cm plata un nedaudz lieko audumu vēl apgriezu).
  • Piešuj lentu priekšdaļas centrā aizdares vietā un kapuces ārmalā. Es šuvu ar dūrienu “zibentiņš”, bet principā tā kā šajā vietā trikotāžai nav diži jāstaipās, var šūt arī ar parasto taisno dūrienu.
  • Nogludini lentu un aploki apkārt vīlei.
  • Piestiprini lentas brīvo malu, nošujot tuvu “grāvītim”. Es šuvu ar plakanšuves mašīnu Bernette b42, kas ir vēl atsevišķa mašīna no šujmašīnas un overloka. Bet, lai sašūtu šādu kombinezonu forši, ka tāda ir, bet var arī sašūt, izmantojot šujmašīnu. Ja šuj ar šujmašīnu, tad šīs vīles vietā vari lietot dubulto adatu, tādejādi no labās puses nošūsi 2 taisnus dūrienus un no kreisās puses būs redzams zigzags.
  • No kreisās puses apgriež lieko lentas platumu.
  • Iešuj piedurknes rocē, savienojot kontrolatzīmes uz piegrieztnes (piedurknes pleca galapunktu pret pleca vīli un piedukrnes priekšdaļas atzīmi pret roces priekšdaļas atzīmi.
  • Piešuj ķīļa priekšējo daļu.
  • Piešuj ķīļa mugurpuses daļu un bikšu staras vīles vienlaicīgi.
  • Papriecājies par rezultātu.
  • Uzmanīgi ar kaķiem! Viņiem patīk mīksti, pūkaini apģerba gabali.
  • Sašuj sānu vīli.
  • Sagatavo manžetes piešūšanai. Manžetēm izmantoju to pašu audumu, kuru aizdares apdares malai. Un, ja Tavai šujmašīnai nav “zibens” dūriens, tad vari šūt ar trīskāršo taisno elastīgo dūrienu vai parasto taisno dūrienu, bet uzliec nedaudz mazāku dūrienu garumu, piem. 1,8mm, jo tas piešķirs vismaz nedaudz elastības vīlei un vīle pastiepjot nesaplīsīs.
  • Iespraud manžetes piedurkņu un bikšu staru galos.
  • Nošuj, kā parādīts attēlos. Vari šūt arī ar šujmašīnas overloka tipa dūrieniem. Tā kā bērnu manžetes ir sīciņas un nebūs uzliekamas uz šujmašīnas šaurās platformas, tad izmanto to pašu metodi, kas demonstrēta zemāk pie overloka šūšanas – šuj šujmašīnas pēdiņu liekot no iekšpuses. Tici man tā, piekļūt mazajām detaļām ir daudz, daudz vieglāk!

  Kombinezons ir gandrīz gatavs.

  • Spiedpogu iesišanai es izmantoju tā saucamo industriālo spiedpogu presi. Protams hobijšuvējam, kas taisās izmantot to 1x gadā, nav izdevīgi pirkt, bet, ja taisies regulāri šūt apģērbu ar spiedpogām, ļoti iesaku to iegādāties, jo ar to spiedpogas var iesist tā “iizii piizii”. Es spiedpogu presi pirku Rīgas Adās, Rīgā, Blaumaņa ielā 6 – furnitūras veikals, kas katram šuvējam jāzin! Cena bija ap 70Eur+jāpiepērk klāt uzgaļi tāda diametra spiedpogām, kādas vēlēsies sist. Bērnu apģērbam es izmantoju 9mm spiedpodziņas, kuras pērku arī tur pat un kvalitāte ir ļoti laba. Taisās vaļā, ciet vajadzīgajā stiprumā.
  • Ir protams iegādājami arī stipri lētāki, vienkārši kniežu iespiešanas rīki piem. Aliexpress, meklē pēc atslēgas vārdiem “Metal Press Pliers”, bet pašai man pieredze nav ar šiem tā, ka nevaru komentēt to kvlitāti.

  Kombinezonu jau lietojam un septembra un oktobra pastaigām ir tieši laikā. Vai Tu arī vēlies tādu uzšūt? Padalies komentāros vai šī instrukcija Tev noderēja/-ēs un vai vēlies redzēt blogā vēl citas apģērbu šūšanas secību instrukcijas. Un kādi apģērbi tieši Tevi interesētu?

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  4 Komentāri

  1. Sveika! Paldies par sagatavoto pamācību.

   Saki, lūdzu, kā labāk pievienot apdares maliņu (kur pēc tam iet spiedpozdiņas), ja nav plakanšuves?

   1. Kā jau rakstīju bloga aprakstā, ja nav plakanšuves, tad plakanšuves šuvi var aizvietot ar šujmašīnas dubulto adatu. Bet noteikti jālieto kvalitatīva (es ieteiktu Schmetz) dubultā adata. Dubultās adatas taisnas dūriens izskatīsies līdzīgs plakanšuves taisnajam dūrienam, no labās puses veidojot 2 taisnas vīles, bet no kreisās formēsies zigzags. Otrs variants apmalojuma lentu šūt klāt savādākāveidā, piegriezt dubult platu, pārlocīt uz pusēm un likt klāt ar labajām pusēm malai, kura jāapdarina, sanāk savienot 3 griezuma malas un nošūt ar overloku vai šujmašīnas kādu elastīgo dūrienu, vīli nogludina uz izstrādājuma pusi. Pēc tam, ja prasās šo šuvi var nostiprināt ar taisno dūrienu vai dubulto adatu, nošūjot pāris mm no vīļu savienojuma vietas.

  2. Sveika! Paldies par lielisko blogu! Man tim ir viens jautājums – Vai manžetēm no visām pusēm un kakla zonai arī pielikāt uzlaidi 1 cm?!

   1. Prieks, ka noder. Jā, ja piegrieztni ņemu no Ottobre žurnāliem, tad tur nav iekļautas vīļu uzlaides un šujot trikotāžu un arī šajā gadījumā vīles visur liku 1cm, arī manžetēm un kakla izgriezumam.

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *