Šujot no trikotāžas, kakla izgriezuma apdare daudzus šūšanas iesācējus biedē, bet velti, jo to sašūt ir pavisam vienkārši. Ir vairāki veidi, kā apstrādāt kakles griezuma malu trikotāžas izstrādājumos. Šajā ierakstā, es Tev parādīšu kakla izgriezuma apdares veidu ar trikotāžas sloksni, kas nu ir kļuvis par manu iecienītako, jo izskatās ļoti glīti un sašujama ļoti vienkārši tikai ar šūjmašīnu. Vienalga vai tas būtu T-krekls vai kleita, apģērbs pašai vai bērnam, laipni lūgta skatīties šūšanas instrukciju zemāk un to pielietot!
2. Nomēri aptuvenu kakla izgriezuma garumu. Piegriez trikotāžas sloksni tik garu cik nomērīji +3-4cm un ~4-4,5cm platu (ja gatavā veidā vēlies šūt 1cm platu apdari). Trikotāžas sloksni piegriez tā, lai garumā tā ir staipīgākajā virzienā un īsākā mala ir taisnajā diegā.
3. No krekliņa labās puses, pie mugurpuses puses sāc spraust klāt trikotāžas sloksni (labā trikotāžas puses pret labo), sākuma galā atstājot pāris brīvus cm. Sloksni spraud klāt pavisam nedaudz pastiepjot, lai tā skaistāk ieguļas ieliektajā kakla izgriezumā. Piespraud visapkārt uz riņķi un beidz spraust tur, kur sāki. No savienojuma vietas ar krītu atzīmē uz katru pusi pa 1cm.
4. Nogriez lieko materiālu
5. Izvelc pāris kniepadatas, lai vari saspraust sloksnes galus ar labajām pusēm kopā. Nošuj taisnu dūrienu 1cm attālumā. Es šuju šo apdari ar SERAFLEX elastīgo diegu. Nošķel ar šķērītēm augšējo galu ~45 grādu leņķī.
6. Vīli ar pirkstiem atgludini, piespraud atpakaļ pie kakles atvienoto sloksni.
7. Nošuj ar šujmašīnas taisno dūrienu 1cm attālumā no griezuma malas, šuj ar elastīgo SERAFLEX diegu. Šis diegs ir nedaudz elastīgs un tas nodrošinās, ka velkot apģērbu diegi nepārplīsīs. Ja gadījumā šuj ar universālo poliestera diegu, tad izmanto zibenīša dūrienu vai nelielu zigzagu. Sīkāk skaties šajā bloga ierakstā, kur malu apdares šūšanā ir izmantots zibenīša dūriens.
Bildi aizmirsu nobildēt, bet domāju, ka šajā solī viss ir skaidrs pēc apraksta.
8. Nogludini ar gludekli sloksni uz kakles pusi. Aploki to apkārt vīlei, piespraud ar kniepadatām. No labās puses piešuj ar taisno dūrienu pa “grāvīti”.
9. Ja vēlies vari nošūt vēl vienu dekoratīvu vīli. Es visbiežāk šuju ~ 1-2mm no grāvīša uz ārmalu.
10. No kreisās izstrādājuma puses nogriez lieko sloksnes malu ~ 2-3 mm no šuves. Trikotāža parasti neirst. Visērtāk šādu malu ir griezt ar aplikāciju šķērēm.
Tieši tik vienkārši! Kakla izgriezuma apdare ir gatava.
Uzraksti komentārā vai izmēģināsi šo apdares veidu? Kāds šūšanas projekts Tev ir padomā, kur šo metodi varēsi pielietot?