Pēdējo mēnesi, līdz 31. martam piesakies jebkuram Online šūšanas kursam!

 • lv
 • en
 • Kā sašūt legingus ar iešūto gumiju un atšūtiem galiem

  Šis ir viens no bloga sērijas Šujam kopā bērnu legingus ierakstiem. Tas nozīmē, ka esi jau tikusi pie savas bērnu legingu piegrieznes un esi to izdrukājusi, audums ir iegādāts un jāķeras pie griešanas un šūšanas.

  Es parādīšu divus variantus, kā šūt bērnu legingus. Viens no veidiem ir ar iešūtu gumiju un atšūtiem bikšu staras galiem. Man patīk šis veids, jo tas ir ļoti ātri sašūjams un iešūtā gumija jostiņā nekādīgi nevar savērpties/sagriezties. Mīnuss ir tāds, ka Tev jāzin precīzi bērna vidukļa izmērs, vislabāk, ja nomēri gumiju apliekot to bērnam ap vidukli un apskaties cik ērti viņam būtu nēsāt. Jo šo gumiju, kad iešūs iekāšā legingos nevarēs tik viegli nomainīt. Lai nomainītu būs jāatārda 2 vīles.

  Nākamreiz es parādīšu citu veidu kā sašūt legingus ar atsevišķi piešūtu jostiņu un piešūtiem bikšu staras galiem. Šajā variantā gumija būs ievērta iekšā un būs viegli nomaināma. Bet par to nākamreiz.

  Izgriez legingu detaļās no auduma

  Lai izgrieztu legingus no auduma Tev piegrieztnei uz auduma ir jāpievieno sekojošas vīles:

  • Vidukļa līnijā – tik cm cik ir gumijas platums, kuru šūsi iekšā;
  • Bikšu staras vīlēm un stakles vīlei – 1cm;
  • Bikšu apakšmalā – 2-3cm (tik cik paredzēts atlocīt), es parasti pievienoju 3 cm.

  Precīzi kā piegriezt legingus no auduma skaties šajā video. Juhuuuu! Šis ir arī pirmais video ZanziBach jaunajā YouTube kanālā. Tā, ka pieseko tam, ja gribi redzēt visus šūšanas klipiņus, kas tur parādīsies!

  Šūšanas secība

  Atšuj bikšu staras apakšmalas

  Ja šuj legingus ar atlocītu un atšūtu apakšmalu un šuj mazos izmērus, tad visticamāk, ja vēlēsies apakšmalu atšūt pašās beigas tas būs pagrūti, tāpēc vari to darīt pašā sākumā.

  Atloki apakšmalu, tik cik pievienoji vīli (2-3cm) un nogludini ar gludekli, atspraud ar dažām kniepadatām. No auduma labās puses 1,5-2 cm attālumā nošuj ar šujmašīnas dubulto adatu vai šujmašīnas trīssoļu zigzaga vīli vai citu elastīgu dūrienu, kurš Tev vizuāli patīk. Svarīgi, lai šuj tādā attālumā, lai sašūti tiek 2 auduma slāņi kopā. Pēc tam lieko audumu no kreisās puses vari apgriezt tuvu nošūtajai vīlei.

  Sīkāk par apakšmalas atšūšanu skaties raksta beigās pievienotajā video Bērnu legingu šūšana.

  Sašuj bikšu staras un stakles vīles

  1.Saliec legingu bikšu staras ar auduma labo pusi uz iekšu un sašuj ar kādu šujmašīnas elastīgo dūrienu (šuj tā, lai vīle būtu 1 cm attālumā, pēc tam lieko audumu apgriez) vai sašuj bikšu staras ar overloku – 4 diegu overloka vīli.

  Sašūtas legingu bikšu staras vīles

  2. Saliec ar auduma labajām pusēm kopā stakles vīli, ieliec roku vienā no bikšu starām, satver abu bikšu galus un iever vienu bikšu staru iekš otras.

  Līdz pusei sasprausta stakles vīle

  3. Sašuj stakles vīli ar tiem pašiem dūrieniem kā aprakstīts iepriekš. Izvelc legingus uz labo pusi.

  Iešuj gumiju

  Ja šuj legingus ar iešūto gumiju, tad sākumā sašuj ciet gumijas galus, lai gumija ir uz riņķi un tad šuj klāt secībā kā parādīts attēlos (vienīgi Tu šūsi gumiju uz riņķi, bet attēlos parādīta secība taisnā gabalā.

  1. Lai vienmērīgi piešūtu gumiju uz riņķi, vari sadalīt gumiju 4 vienādās daļās un legingu augšmalu 4 vienādās daļās. Pēc tam piespraud gumiju pie auduma kreisās puses, savienojot atspraustās atzīmes. Piešuj gumiju pie vidukļa griezuma līnijas gar pašu malu ar overloku (atslēdz nazi) vai ar šujmašīnas zigzagu (~ dūriena garums 2, platums 3). Detalizētāk skaties raksta beigās pievienotajā video materiālā.
  2. Aploki audumu apkārt gumijai un no kreisās puses gar jau nošūto vīli uzšuj pa virus vēl vienu vīli vai nu ar nedaudz lielāku šujmašīnas zigzag vai trīssoļu zigzagu (~dūriena garums 1, dūriena platums 4).
  Legingu viduklī iešūta gumija

  Atšuj bikšu staras apakšmalas

  Ja neizdarīji to pašā sākumā, tad atšuj apakšmalu tagad. Sīkāk skaties video.

  Video pamācība

  Tālāk pievienoju uzfilmētu video pamācību kā sašūt legingus ar iešūtu gumiju un atšūtu apakšmalu. Tā kā šī ir mana pirmā video pamācība, tad nevērtē bargi, ceru, ka galveno domu, ko Tev vajadzēs saprast, Tu sapratīsu. Ir nedaudz gari, jo dalos ar dažiem knifiņiem, kas īpaši varētu noderēt iesācējiem. Par gaismu jau zinu, ka ir nedadz par maz. Nākamreiz filmešu tuvāk logam, lai tiek dabiskā gaisma iekšā.

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  5 Komentāri

  1. Zanda, liels paldies par šādu meistarklasi. Loti viegli saprotams kā video, tā arī apraksts. ????

  2. Paldies par video pamācību legingu šūšanai. Viss lēni un saprotami. Vairāk šādu video.

  3. Liels paldies! Esmu sajūsmā par rezultātu, jo viss saprotoši izstāstīts, parādīts, par niansēm, kādas var būt. Tikai nezinu kas ir trīs soļu zigzags?

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *