Kad domāju par bāzes garderobi – apģērbu, kuru velkāju ļoti bieži – tad vienmēr tur ietilpst trikotāžas izstrādājumi. Vasarai īpaši man patīk bezpiedrukņu krekliņi, apspīlēti, uz auguma, kas izceļ manas sieviešķīgās formas (lasi krūtis), ir ļoti ērti un nesvīst paduses. Tādi krekliņi manā garderobē pietrūka, tāpēc vienā pēcpusdienā izdomāju sašūt sev jaunu. Varbūt arī Tu domā, kā sašūt trikotāžas krekliņu?
Šajā ierakstā padalīšos soli pa solim, kā es to šuvu. Es to šuvu izmantojot visas 3 savas šūšanas mašīnas: šujmašīnu, overloku un plakanšuves mašīnu.
Šādu krekliņu var uzšūt arī tikai ar šujmašīnu vai ar šujmašīnu un overloku. Ierakstā mēģināšu paskaidrot arī alternatīvi, kādus dūrienu lietot, ja Tev nav plakanšuves mašīna un overloks.
Piegrieztne un materiāls
Man ir daudz seni Burdas žurnāli un atcerējos, ka vienā no tiem noteikti ir jābūt šādam krekliņam. Pašķirstīju kaudzīti un diezgan ātri arī atradu 2007. gada maija izdevumā.
Pēc Burdas žurnāla mēriem esmu 38. izmērs, bet izzīmēju 34. izmēru, jo krekliņu šuvu no rievotās trikotāžas, kurai ir ļoti liels stiepšanās koeficients, jo sastāvā ir elastāns un adījuma veids ir kā sviķelītim (labiskie un kreiliskie valdziņi), kas piedod papildus elastību.
Trikotāža: GOTS sertificēta 95% organiskā kokvilna, 5% elastāns, rievotā trikotāža, ar 2 labiskiem, 2 kreiliskiem valdziņiem. Svars 335 g/m2, ražotājs Mind The Maker.
Piegriešana
Burdas žurnāla piegrieztnēm vīles tiesa ir jāpievieno pašam.
Es pievienoju:
Pleca vīlēm 1cm
Sānu vīlēm 1cm
Rokriņķim un kakla izgriezumam – 0cm, jo maliņas apstrādāšu ar piešūtu apdares sloksni, apslēpjot griezuma malu
1.Saspraudu plecu un sānu vīles, savienojot priekšpuses un mugurpuses detaļas ar labajām pusēm kopā.
2.Sākumā sašuvu plecu vīles ar overloku, 4. diegu overloka vīli, pēc tam sānu vīles. Šujot ar overloka nazi, nogriezu ~ 2-3 mm trikotāžas, gludākai vīlei.
Plecu vīles un sānu vīles nogludināju uz muguruses pusi.
Es šuju ar BERNINA overloku L450, kas ir kapitāls overloks. Kluss, ar izcilu vīles kvalitāti. Starp citu, ja mācies, kādā no ZanziBach online kursiem, tad Burdas Salons dod iespēju šo overloku un citu tehniku iegādāties ar ZanziBach klienta atlaidi. Ja gadījumā meklē overloku un esi manu kursu studente/-s, raksti man uz zanzibach@gmail.com
1. un 2. diegam lietoju Mettler SERACOR overloka diegus, cilpotāju diegiem (3. un 4.) lietoju teksturēto diegu Metter SERAFLOCK. Agrāk šos tirgoju arī ZanziBach veikalā, bet kopš aizvēru veikalu, vari tos meklēt pie citiem tirgotājiem, piem. Mettler SERAFLOCK meklē Cotton Store audumu veikalā.
Ja Tev nav overloka, tad savienojošās vīles vari šūt ar šujmašīnu, kādā no šiem veidiem:
Izmantojot overloka imitācijas dūrienu
Šujot ar taisno dūrienu, izmantojot elastīgo Mettler SERAFLEX diegu
Šujot ar universālo poliestera diegu, lietojot nelielu zigzagu 1cm attālumā un vīles uzlaides apstradājot ar lielāku zigzagu.
3.Veidoju apdari kakla izgriezumam un rokriņķiem, piegriežot trikotāžas strēmeles no tā paša materiāla 4cm platas un garums aptuveni tik cik kakla izgriezuma un rokriņķu līnijas garums.
Pirmo soli šai apdarei šuvu ar šujmašīnu. Izmantoju elastīgo Mettler SERAFLEX diegu, kuru lieto gan kā augšējās, gan apakšējās spolītes diegu. Diegu meklē Cotton Store.
Trikotāžas sloksne kakla izgriezumam man nebija tik gara, tāpēc savienoju 2 īsākas sloksnes, sašujot ar taisno dūrienu un nogriežot vīļu uzlaidei stūrīšus.
Sākumā apstrādāju kakla izgriezumu.
Trikotāžas sloksni sāku spraust aptuveni no pleca vietas, atstājot nelielu sloksnes gabaliņu nepiespraustu. Spraudu, savienojot trikotāžas labās puses, un sloksni nedaudz pastiepjot (uzturot kakla izgriezumu). Kad piespraudu gandrīz uz riņķi arī beigās atrāju gabaliņu nepiespraustu (kopumā nepiespraudu ~ 5cm kakla izgriezumam.
Šuvu ar šujmašīnas taisno dūrienu, izmantojot augšējā transportiera pēdiņu, kas ļoti atvieglo trikotāžas šūšanu. Šuvu 1cm attālumā no griezuma malas. No sākuma un beigam atstāju nepiešūtus dažus cm.
šuvu 1cm attālumākopumā nepiešūti kādi 3-5cm, pastiepu sloksni un atradu savienojuma punktu
brīvos sloksnes galus arī nedaudz pastiepu un savienoju viduspunktā. Atstāju 1cm vīles uzlaidēm galu savienošanai un pārējo sloksnes garumu no griezu nost. Saspraudu ar kniepadatām.
Sašuvu ar šujmašīnas taisno dūrienu un augšējam galam nogriezu vīles tiesas trīsstūrīti.
Vīli ar pirkstiem atgludināju vaļā. Piespraudu pie kakles un aizšūvu vaļā esošo posmu.
Tā, kā šūjot nedaudz nokļūdījos un izrādās nošūvu nevis 1cm attālumā no malas, kā vajadzēja, bet 1.3cm, tad liekos mm no vīles pēc tam nogriezu nost.
Apmalojuma sloksni nogludināju uz vīles pusi.
Sloksni aplocīju ap vīles uzlaidi un piespraudu ar kniepadatām. Pēc tam netālu gar grāvīti piediedzu.
Sloksni piestiprinot, šuvu ar plakanšuves mašīnu. Tā ir atsevišķa mašīna no overloka un šujmašīnas. Šuvu ar šauro vīlīti, kur no labās puses ir 2 paralēlas šuves un no kreisās ķēdītes dūriens.
Es šuju ar Bernette plakanšuves mašīnu B42. Šīs vīles izpilda arī kombinētā mašīna Bernette B48, kur 1 mašīnā ietvertas gan overloka vīles, gan plakanšūves vīles. Arī šīs mašīnas ZanziBach kursu studenti var iegādāties ar atlaidi. Ja interesē, raksti man uz epastu zanzibach@gmail.com, pastāstīšu kā.
Tā, kā šajā vietā vīle ir pabieza, tad lietoju 90 izmēra adatas. Manai plakanšuves mašīnai jālieto ELx705 sērijas adatas.
Augšējiem diegiem (1. un 2. lietoju) Mettler SERACOR overloka diegus. Apakšējam cilpotāju diegam sākumā mēģināju ar Mettler SERAFLOCK teksturēto diegu. Tā, kā šī vīle ir bieza, tad teksturēto diegu biezajās vietās nedaudz “sameta” un izlaidās dūrieni. Tāpēc cilpotāja diegu nomainīju uz Mettler SERACYCLE un viss aizgāja. Šuvu ar dūrienu garumu 3, jo daudz biezu vietu bija.
plakanšuves mašīna Bernette b42mēģināju trāpīt tā, lai kreisā adata iet pa grāvīti un labā uz sloksnes
Šādā veidā nošuvu gan kakles izgriezumu, gan rokriņus.
No kreisās puses uzmanīgi ar aplikāciju šķērītēm apgriezu lieko maliņu. Laikam jau ne pietiekami uzmanīgi, jo pirmo reizi sanāca tā, kā biju dzirdējusi no citām šūvējām, ka dažreiz sanāk iegriezt pamatizstrādājumā 🙁
griež ar aplikāciju šķērītēm vai citām smalkām šķērēmUpsī 🙁 Arī man tā beidzot gadījās pie lencītes
Caurumiņu sākumā domāju aizšūšu un, ja redzēs, tad būs jādomā uzšūt, kāds izšuvums, bet pēc cauruma aizšūšanas, tas izrādās nav nemaz tik pamanāms, tāpēc pagaidām atstāšu, kā ir.
Ja Tev nav plakanšuves mašīnas, tad nostiprinošo vīli, vari šūt ar šujmašīnu, izmantojot Mettler SERAFLEX diegu, šujot pa grāvīti un apgriežot vīles tiesu tā, lai paliek kādi 2-3 mm. Ja vēlies vari nošūt vēl vienu vīli, nedaudz uz apdares malas.
Ja Tev nav SERAFLEX diega, vari izmantot arī universālo poliestera diegu, bet tad šuj ar nelielu zigzagu, lai vīle būtu elastīga. Bilžu instrukciju skaties šajā ierakstā par kabatas malu apstrādi, jo jārīkojas tieši tā pat.
4.Atšuvu apakšmalu ar plakanšuves mašīnu
Topam sānu vīles nogludināju uz mugurpuses pusi. Sānu vīles pie apakšmalas 3 cm attālumā iešķēlu, nepārgriežot pēdējo diegu.
Vīles tiesu nogludināju uz priekšpusi.
Vīles tiesu 3 cm attālumā nogludināju uz kreiso pusi un piediedzu.
No labās puses šuvu ar plakanšuves mašīnu, ar šauro vīlīti. Šuvu 2cm attālumā, orientējoties pret mašīnas plāksnītes 2cm atzīmi. Augšējiem diegiem lietoju Mettler SERACOR, bet cilpotāju diegam Mettler SERAFLOCK diegus. Tā, kā te vīle nav tik bieza, tad šis diegs ļoti labi derēja un veidoja maigu vīles kreiso pusi.
Sāku šūt vienā sānā, pēc tam šuvu uz riņķi. Kad tuvojos beigām, sākuma diegus apgriezu un pāris cm pāršuvu pāri sākuma dūrieniem.
Diegu galus pārvēru kreisajā pusē, nostiprināju, sasēju, lai neirst un ievēru vīles daļā.
No kreisās puses lieko vīles uzlaidi apgriezu ar aplikāciju šķērītēm.
Ja Tev nav plakanšuves mašīnas, tad apakšmalu var atšūt ar šujmāšīnas dubulto adatu. Ja neizdodas ar dubulto adatu, tad vari nošūt 2 paralēlas taisnā dūriena vīles, šujot ar Mettler SERAFLEX elastīgo diegu.
Bezpiedurknu krekliņš pāris stundās nu ir gatavs.
Zaļā krāsa ļoti iet manai kopējai garderobei un ir saskaņojama ar daudzām “apakšiņām”.
Man ir ļoti svarīga Tava atgriezeniskā saite! Padalies komentāros, vai šis Tev bija noderīgi. Vai iemācījies, ko jaunu, vai varbūt saņēmi kādu iedvesmas devu vai jaunu, noderīgu informāciju. Uzraksti, kas tieši Tev noderēja.
Pievienojot savu komentāru, Tu liec man manīt, ka šis ir derīgi un, ka līdzīgus ierakstus ir vērts veidot.
Paldies! 🙂
Dalies:
Par autoru:
Zanda Baha
Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
Plakanšuvēm un arī šai ir svarīgi lietot kvalitatīvus diegus. Iesaku Mettler, Gutterman, Amann. Jā, biezās vietiņas iet grūtāk, tāpēc ir svarīgi apakšmalai vīli iešķelt un gludināt vīles tiesu uz otru pusi, tas samazina biezumu. Kakla izgriezumu apstrādājot, šīs bija diezgan biezas vietas, tāpēc dūriena garumu biezajās vietās labāk likt lielāku Es šoreiz visu uz 3 šuvu, var likt arī vēl garāku. Tad vieglāk tiek pāri. Es arī tajās vietās palīdzu ar roku pagriežot spara ratu.
Prieks skatīties uz tām plakanšuves vīlēm :)) Bauda! Forši apstrādāji kakla daļu. Es ierasti (cik esmu šuvusi) sašuju kopā visu kakla detaļu, piespraužu un šuju iekšā.
Paldies! Īpaši mani interesē plakanšuve. Man arī ir šāda un brīžiem trikotāžai ir problēmas tikt pāri vīlēm, nomainīšu diegus un mēģināšu vēl.
Plakanšuvēm un arī šai ir svarīgi lietot kvalitatīvus diegus. Iesaku Mettler, Gutterman, Amann. Jā, biezās vietiņas iet grūtāk, tāpēc ir svarīgi apakšmalai vīli iešķelt un gludināt vīles tiesu uz otru pusi, tas samazina biezumu. Kakla izgriezumu apstrādājot, šīs bija diezgan biezas vietas, tāpēc dūriena garumu biezajās vietās labāk likt lielāku Es šoreiz visu uz 3 šuvu, var likt arī vēl garāku. Tad vieglāk tiek pāri. Es arī tajās vietās palīdzu ar roku pagriežot spara ratu.
Prieks skatīties uz tām plakanšuves vīlēm :)) Bauda! Forši apstrādāji kakla daļu. Es ierasti (cik esmu šuvusi) sašuju kopā visu kakla detaļu, piespraužu un šuju iekšā.