Pēdējo mēnesi, līdz 31. martam piesakies jebkuram Online šūšanas kursam!

 • lv
 • en
 • Kokvilnas blūze ar dekoratīvo dūrienu izšūvumiem

  Sākumā man bija ideja par kleitu ar izšuvumiem. Smēlos iedvesmu Pinterestā un redzot tās neskaitāmi skaistās Boho stila kleitas sagribas uzšūt viņas visas, bet nu pamazām nonākšu līdz savai īstajai. Pirms šūt īsto kleitu, izdomāju, ka uzšūšu maketu vismaz augšdaļai. Sākot šūt sapratu, ka būs pārāk skaisti, lai tas paliktu vienkārši, kā makets, tāpēc tapa pat ļoti nēsājama blūze, uz kuras arī patrennējos veikt izšuvumus.

  Šujot šo blūzi viens no maniem mērķiem bija to sašūt arī pēc iespējas dabai draudzīgāku, lai arī tad, kad šī blūzīte būs nokalpojusi savu dzīvi, tā dabā pilnībā sadalītos. Tāpēc izmantoju 100% kokvilnas audumu, kuru reiz biju iegādājusies no kāda zīmola kolekcijas pārpalikumiem. Šajā ziņā arī “win”:, “win”, jo kādam vairs nevajadzīgs audums nu ir pārtapis skaistā, nēsājamā apģērbā. Izvēlējos šūt ar Mettler Silk Finish kokvilnas diegiem, gan savienojošām vīlēm gan izšuvumiem, tātad arī dabā sadalīsies. Izšuvumiem izmantots arī Mettler Silk Finish Cotton Multi krāsas diegs, kas ir kā ombre diedziņš ar krāsu pāreju. Overloku šoreiz neizmantoju, bet visas vīles šuvu tikai ar šujmašīnu.

  Piegrieztne

  Šīs blūzes šūšanā es pārveidoju piegrieztni no spāņu piegrieztņu žurnāla Patrones No.305. Atradu modeli, kas nedaudz līdzinās tam, kādu vēlējos savu blūzi un pārdveidoju piegrieztni pa savam.

  Reglāna piedurkņu detaļām nogriezu atdaļu un apakšējai daļai izdarīju iegriezumus un paplatināju, izveidojot balonpiedurknes ar krokojumiem.

  Izšuvumi:

  Man nav izšūšanas mašīnas, bet man ir kolosālā BERNINA B480 šujmašīna ar plašu klāstu izšuvuma dūrieniem. Un beidzot bija laiks tos pielietot arī kāda apģērba dekorēšanā. Man ļoti patīk izšuvumi un tie šobrīd ir arī topā.

  Man nav lielas pieredzes ar izšuvumu veidošanu, bet te būs daži ieteikumi no manas puses, ko es pielietoju veidojot dekoratīvos dūrienus ar šujmašīnu. Varbūt Tev noder dekorējot kādu no nākamajiem šūtajiem tērpiem, vai izdekorēt kādu jau esošo tērpu.

  • Izmanto izšūšanas pēdiņu, jo šai pēdiņai apakšā ir speciāla iedobe, kas ļauj ērtāk šūt satīna izšuvuma dūrienus, jo tiem vienkārši ir vieta, kur slīdēt pāri. Es izmantoju atvērtā tipa izšūšanas pēdiņu, BERNINA B480 šujmašīnai pēdiņa Nr.20C. Šīs pēdiņas atvērtā priekšpuse ļauj labi saskatīt dūrienus, kurus šuj.
  • Izvēlies izšuvumiem piemērotus diegus. Izšuvumus var veidot ar speciāli izšūšanai paredzētiem kokvilnas diegiem (es lietoju Mettler Silk Finish cotton vienkrāsainos kokvilnas diegus Nr. 60 un Multi krāsas – attēlā brūnais izšuvums), zīda diegiem (es lietoju dzeltenas krāsas Mettler firmas zīda diegu), Mettler Poly Sheen trilobal poliestera diegiem, viskozes izšūšanas diegiem. Dabai draudzīgākais variants būtu izmantot kokvilnas un zīda diegus.
  • Veidojot izšuvumus, kā apakšējās spolītes diegu vari likt arī plānāku diegu. Es liku Mettler Silk Finish Cotton Nr.60 izmēra diegu.
  • Izmēģini un izšuj uz paraugiem visus savas šujmašīnas dekoratīvos dūrienus, jo kāds no tiem izšūts var izskatīties pat daudz skaistāks nekā sākumā Tev liekas. Izmēģini arī izšūt ar dažādiem diegiem un paskaties kurš variants Tev labāk patīk un uzrunā.
  • Šujot izšuvuma dūrienus noteikti apakšā paliec speciālu starpliku – stabilizatoru, kuru pēc tam viegli var noplēst nost. Ja apakšā būs palikta starplika, tad dūrieni formēsies glīti un pievilcīgi, pretējā gadījumā dūrienu var savilkt. Es izmantoju Latvian Crafts iegādātu kokvilnas stabilizatoru.
  • Un tikai tad ķeries īstā izšuvuma radīšanai.
  • BERNINA B480 šujmašīnā ir iespējams dekoratīvos dūrienus iestatīt arī spoguļattēlā. Es šo “fīču” izmantoju šujot dekoratīvo dūrienu apkaklītē no viena gala līdz centram un pēc tam no otra gala līdz centram. Un pašā centrā man pat gandrīz izdevās savienot rakstu :).
  Izmantoti Mettler Silk Finish Cotton kokvilnas diegi. Attēlā zuša adatu magnēts no GAIL

  Šūšanas gaita:

  • Pieduknes piešujot pie pamatdetaļām izmantoju Aplocīto plakanvīli
  • Sānu vīlēm un piedurkņu sānu vīlēm izmantoju “Franču” vīles.

  Abas šīs vīles ir ļoti izturīgas vīles, izskatās glītas un tīri nostrādātas un paceļ tērpa kopējo kvalitāti un sajūtu.

  Tā, kā blūzes šūšanā neizmantoju overloku, tad vienīgā vieta, kur bija nepieciešams veikt malu apmetināšanu ir priekšejā kakla izgriezuma apšuvei. To tad apmetināju ar šujmašīnu.

  Krokojumi šajā blūzē ir daudz un tos veidot man ļoti patīk. Krokojumu veidošanai es izmantoju medoti ar divām nošūtam paralēlām taisnām dūriena šuvēm un tad savelkot. Precīzu veideo instrukciju demonstrēju Šūšanas kursā iesācējiem.

  Šūšanas kursā iesācējiem vari iemācīties arī kā apstrādāt iegriezumu piegurknei un sašūt manžeti.

  Šādu blūzi nēsāju kopā ar džinsu biksēm un vasarā pat varētu nēsāt kopā ar džinsu šortiem.

  Vai Tu esi savu apģērbu dekorējusi ar izšuvumiem vai izšūtiem dekoratīviem dūrieniem? Iespējams Tev pat ir lielāka pieredze ar izšuvumu veidošanu nekā man. Padalies komentāros ar saviem “tips un triks”, ko izmanto veidojot izšuvumus. Varbūt Tu izšuj ar rokām?

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  2 Komentāri

  1. Zanda, blūze ir kolosāla. Izšuvumi, pērļu podziņa, klasiskās džinsu bikses – kolosāli ??. Man maza pieredze ar šujmašīnu izšuvumiem, bet noteikti būs jāpamēģina. Paldies par info! Nemaz nezināju par tādu starpliku izšuvumos. Kad izšuvu liku līmaudumu, bet to pēc tam to lieko ir grūti dabūt nost; tik ar mazām šķērītēm. Bet BRAVO, makets pārtop par īstu blūzi ?. Ļoti, ļoti.

   1. Paldies, Zane! 🙂 Nu Tev ir visas iespējas izmēģināt šos dūrienus, kā nekā Tev ir tieši šī pati BERNINA 😉 Es arī daudz jauna iemācījos šujot šo blūzi, jo iepriekš nebija pieredze ar tiem dekoratīvajiem dūrieniem. Un tā starplika tiešām bija ļoti ērta un viegli noplēšama 😉

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *