Mana aizraušanās ar auduma krāsošanu ar augiem aizsākās šajā pavasarī, kad nejauši uzdūros kādam Instagram profilam, kas mani ļoti iedvesmoja arī pašai pamēģināt. Pirms tam biju krāsojusi audumu ar sintētiskajām krāsām un krāsas iegūšana no augiem man bija kas jauns, es pat nevarēju iedomāties, ka no dabas var izgūt tik pasakaini krāšņu krāsu paleti un pats galvenais dabīgu un videi un ķermenim draudzīgu. Šis process ievelk tik pamatīgi, ka gribās izzināt arvien vairāk un vairāk. Tas protams ir salīdzinoši ļoti laikietilpīgs, bet savā ziņā tieši tā lēnā ņemšanās ar augu krāsu materiālu piesaista un liek vēl vairāk sajūsmināties par auduma toņiem, kurus redzu katliņā pamazām iekrāsojoties.
Pavasarī un vasarā veicu vairākus eksperimentus, kuri diemžēl nav blogā iegrāmatoti, bet tos var apskatīt manā Instagram profilā paskatoties atpakaļ uz vasaras ierakstiem. Esmu pamēģinājusi audumu krāsot gan ar lazdu ziediem, avakado kauliņiem un mizām (par šo es vēl noteikti kaut kad uzraksīšu), papardēm, vītolu lapām, plūmju zariem un lapām, burkānu lakstiem, cūku pupu kātiem un pākstīm u.c.
Ziema protams ir tas gadalaiks, kad pirmajā brīdī liekas, ka nav ar ko eksperimentēt vai krāsot, bet patiesībā tā nemaz nav, jo mūsu virtuvē ir papilnam krāsošanas materiāla, ja vien mēs par tiem zinām. Un šodien raksts par vienu no tiem.
Krāsošana ar sīpolu mizām ir ļoti vienkārša. Sīpolus mēs ikdienā lietojam visi un mizas ko citkārt mēs izmetam miskastē vai komposta spainī, labāk ir sakrāt un vēlāk izmantot kā krāsošanas materiālu. Mans sīpolu mizu groziņš nu beidzot bija pilns un sagaidīts īstais brīdis, lai pašai izmēģinātu, kādu toni man izdosies iegūt. Dzeltenā sīpola mizas sniedz krāsu gammu no dzeltena līdz orandžīgi brūnam. Krāsošana ar augiem ir vēl aizraujošāka, tāpēc, ka nevari būt 100% pārliecināts par toni, kādu iegūsi, jo apstākļi no kā atkarīga krāsa ir tik ļoti daudz: auduma veida, auga materiāla daudzums, augsne kādā augs audzis, ūdens sastāvs un krāsošanas ilgums. Es pamazām rakstu arī savu krāsošanas dienaasgramatu, lai vairāk izprastu šo procesu.
Tev būs nepieciešams:
Process:
Mans rezultāts sanāca dzeltenīgi orandži brūna krāsa, atkarībā no auduma veida. Lins un zīds iekrāsojās tumšāki, bet kokvilna un bambuss nedadz gaišāki. Bet kāds rezultāts sanāca Tev?