Pašas šūtu pasaulei un ķermenim draudzīgu apakšbiksīšu izejmateriāli
Apakašveļa ir mūsu pirmā apģērbu kārta, kas ir vistuvāk mūsu ķermenim un tāpēc liek aizdomāties, no kāda materiāla šūtu apakšveļu mēs nēsājam. Es savas apakšbiksītes šuju pati jau vairākus gadus. Pirms tam diži neaizdomājos, no kāda materiāla tās ir šūtas. Bet, jo vairāk iepazīstu dažādus tekstilus, to īpašības, ražošanas metodes un ietekmi uz pasaules ekoloģiju, jo vairāk novēroju to ietekmi arī uz mana ķermeņa labsajūtu un veselību.
Izvēloties izejmateriālus apakšbiksīšu šūšanai ir vienlīdz svarīgi zināt, kādā veidā ir ražoti materiāli, ar kādu ietekmi uz pasauli, gan izvērtēt, kur šis materiāls paliks pēc tam, kad Tavas biksītes būs nokalpojušas. Vai tas sadalīsies, vai paliks atkritumu poligonos vēl simtiem gadu.
No kā sastāv biksītes?
Tik šķietami vienkāršs un mazs apģērba gabals, bet tomēr to radīšanai, izmantoti vairāki izejmateriāli.
Biksītes no ražotāja, kurš nedomā par apkārtējo vidi un cilvēku labklājību
Šādas biksītes visbiežāk būs ražotas no poliestera vai poliamīda ar elastāna piejaukumu, kas dabā praktiski nesadalās vai sadalās ļoti lēni (~200 gadu laikā), šūtas ar nezināmas kvalitātes poliestera diegiem. Ja šim ražotājam galvenais ir pēc iespējas vairāk nopelnīt, tad bieži vien tās tiks ražotas rūpnīcā, kādā Āzijas pilsētā, kur šuvējas nesaņems pat pienācīgu atalgojumu.
Pasaulei un ķermenim drauzīgu biksīšu šūšanas izejmateriāli
Visvieglāk pārliecināties par to, no kā sastāv Tavas apakšbiksītes un kādu ietekmi tās atstāj uz apkārtējo vidi, ir uzšūt tās pašai. Tu protams vari izvēlēties dabai un ķermenim draudzīgas apenītes no draudzīgiem biksīšu ražotājiem, taču pašai uzšut tās ir patiesi aizraujoši un to radīšana var Tevi ievest sirds piepildītā nodarbē.
Mežģīnes (pēc iespējas iesaku izvēlēties pārstrādātā poliestera mežģīnes, kas ražotas no PET pudelēm, tādejādi mazinot PET pudeļu radītos atkritumus un pasauli padarot kaut nedaudz tīrāku) vai parastā poliestera, ja tiešām neatrodi alternatīvu
Poliestera diegs – poliestera, jo tie ir izturīgāki nekā kokvilnas diegi un labāk piemēroti trikotāžas šūšanai. Pārstrādāta poliestera diegs (SERACYCLE), kas ražots no PET pudelēm, poliestera diegs (piem. SERALON) vai elastīgais SERAFLEX diegs
Apakšveļas gumijas – to veids pēc Tavas pašas izvēles, derēs gan pārlocītās, gan dekoratīvās un pat parastā gumija. Mēs ZanziBach diemžēl neesam vēl atradušas alternatīvu, dabai draudzīgāku gumiju, tāpēc pagaidām lietojam to, kas mums ir pieejamas. Bet lietojam pēc iespējas kvalitatīvāku, lai biksītes ilgāk kalpotu.
Visus nepieciešamos pasaulei un ķermenim draudzīgu apakšbiksīšu šūšanai piemērotus materiālus vari iegādāties ZanziBach interneta veikalā.
Ar ko sākt, ja vēlies iemācīties šūt apakšbiksītes?
Ir divi veidi, kā Tu vari iemācīties šūt apenītes:
Pēc šūšanas piegrieztnes. Iegādājoties atsevišķu šūšanas piegrieztni PDF formātā. Tām parasti nāk klāt detalizētas šūšanas instrukcijas. Tajās soli pa solim bilžu attēlos nodemonstrēta secība, kādā sašūt biksītes. Tādu apenīšu bāzes piegrieztni piedāvājam arī mēs ZanziBach un pie tam vēl vienīgā mums zināmā piegrieztne latviešu valodā. Iegādāties to vari Te.
Mācoties Online šūšanas kursos, kur katrs sagatavošanas un šūšanas solis tiek demontrēts video materiālā. ZanziBach piedāvā 2 apenīšu šūšanas online kursus:
Apenīšu šūšanas apmācības – pamata kurss. 3 stila vienkaršas apenītes ar pazeminātu, vidēju un paaugstinatu vidukli. Piemērotas trikotāžas skaidrojums, visu apakšveļas gumiju veidu iešūšanas demonstrācijas, apenīšus šūšanas secības demonstrācija, kā arī dekorēšana ar mežģīnēm.
Vai Tev ir svarīgs materiāls, no kādām tās ir šūtas? Vai svarīgs ir modelis? Vai Tu šuj tās pati vai pērc veikalā?
Komentāros padalies ar savām sajūtām!
Dalies:
Par autoru:
Zanda Baha
Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.