Bezmaksas piegāde pasūtījumiem virs 88Eur

 • lv
 • en
 • Sāc ar sevi! Jeb baltā tērpa radīšanas stāsts.

  Lai mēs radītu apģērbu ar cieņu, rūpēm un mīlestību pret apkārtējo vidi un cilvēkiem, es ticu, ka mums ir jāiziet cauri vairākiem etapiem:

  • Sākot ar sevi, dziedinot un atbrīvojot sevi no vecām pārliecībām un programmām, kas šodien mums vairs neder.
  • Mums ir vispār jāapzinās vecās pasaules apģērbu un tekstila materiālu ražošanas industrijas nodarītais posts un nodarītās ciešanas. Un mums ir jāvēlas dzīvot citādāk.
  • Mums ir jāmeklē jauni risinājumi, lai to mainītu.

  Šis ir viens no veidiem, kā es redzu, kā mēs varam atbalstīt mūsu planētu zemi viņas atjaunošanās un dziedināšanās procesos. Soli pa solim, sākot ar sevi!

  Šūšana var kalpot kā lielisks rīks sevis dziedināšanā

  Vērojot sevi un vērojot sievietes man apkārt, es redzu cik šūšana lieliski kapo kā viens no rīkiem sevis dziedināšanā. Ne visām ir jāiet kādā garīgā praksē vai meditācijā, lai sajustu sevi. Man protams patīk abi – gan šūšana, gan meditācija. Bet, ja šūšana Tevi uzrunā, vai esi sajutusi vilkmi sākt šūt, bet vēl to nedari, tad varu gareantēt, ka tas ir lielisks veids:

  • Lai iemīlētu un mīlētu sevi
  • Lai atļautu dot priekš sevis
  • Lai mācītos, lai pieļautu kļūdas, lai atlaistu perfekcionismu sevī
  • Lai piedotu sev
  • Lai lepotos ar sevi.

  Šūšana Tevi ievibrē smalkākās enerģijās

  Ja Tu tici enerģijai, tad viss ir enerģija un arī katra emocija satur smalkākas vai zemākas frekvences enerģiju. Es nesen Instagram profilā veicu aptauju, Jums jautājot, kādas ir emocijas, ko Tev sniedz šūšana. Un jūsu galvenās atbildes bija:

  • Šūšana ir prieks
  • Šūšana ir miers
  • Šūšana ir relaksācija un meditācija
  • Šūšana sniedz brīvības sajūtu
  • Šūšana sniedz pārliecību par savām spējām.

  Tas ir tik kolosāli, jo tas nozīmē, ka šujot Tu ievibrē “smalkāk” un tas ietekmē ne vien Tavu labsajūtu un dzīvi, bet arī Tavu apkārtējo pasauli. Un tas viss, tikai dēļ tā vien, ka ļāvi sev šūt un baudīt šo procesu.

  Mans 24h šūšanas izaicinājums

  Savu dvēseli un ķermeni es ik pa laikam palutinu ar kakao ceremoniju un sieviešu apļiem pie drosmes. Kas ir vēl viens mans rīks sevis dziedināšanā un atmiņu atgriešanā, par to, kas es patiesībā esmu un ļauj man vienkārši būt man pašai 🙂

  Man vajadzēja baltu tērpu. Kā jau dažreiz tas sanāk, tērpa šūšanu atstāju uz pēdējo brīdi. Baltu tērpu man vajadzēja jau rītdien. Tad nu ņēmu talkā savu mīļo šūšanu un izaicināju sevi 24h laikā sašūt sev baltu tauriņa blūzi un “slip” svārkus slīpajā dienā. Labi, ka iepriekšējā vakarā paspēju sašūt arī maketu, kas atviegloja pārejo šūšanas procesu. Tās dienas rītā mans bērns vēl sāka vemt. Mieru tikai mieru! Ieelpojam, izelpojam, samīļojam, redzam, ka nekas nopietns, vien ķermenis kaut ko iztīra no sevis. Koncentrējos atkal uz šūšanu.

  Piegrieztne un materiāli

  Piegrieztne: Burda žurnāls 1993.gada 7. mēneša izdevums.

  Materiāli: Balts 82% Tencel™ 18% Lina audums no ZanziBach veikala. Šuvu ar Mettler firmas kokvilnas diegiem Silk Finish Cotton 60. izmēra. Korozo pogas, kas izgatavotas no tropu palmas sēklām un ir organisks materiāls, kas dabā pēc dzīves cikla beigām sadalās atšķirībā no plastmasas pogām.

  Makets un piegriešana

  Pēc maketa sašūšanas, sapratu, ka taisīšu nedaudz garākas piedurknes un gumijas savilkumu mugurpusē nešūšu, laika trūkuma dēļ.

  Nepieciešamo apjomu krūšū daļā uz piegrieznes ielocīju un noapaļoju jauno līniju.

  Blūzes šūšana

  Taisnās vīles man ļoti patīk šūt ar taisnā dūriena pēdiņu. BERNINA šujmašīnai, pēdiņa nr. 8, sauc par “Jeans foot”, jo ļoti labi noder ne tikai plānu audumu šūšanai, bet arī biezu audumu šūšanai, kāds ir džinss. Šī pēdiņa nodrošina kvalitatīvāku un taisnāku vīli un manuprāt šai pēdiņai ir mazāk mikrovibracijas un labāka saķere ar audumu.

  Tā nu tapa vīli pa vīlītei.

  Sanāca sašūt tādas, kā 2 vienādas daļas un tad sašūt tās kopā, atstājot vaļā tikai padušu daļas un caur vienu padusi izgriezt visu uz labo pusi.

  Piedurknes gumijas savilkumam izveidoju 2 tunelīšus pa kuriem pēc tam ievilku iekšā gumijas. Pašu vīles malu apstrādāju ar overloku, nevis iešuvu uz iekšu.

  Šujot pogcaurumus es ļoti izbaudīju savu pogcaurumu karalieni BERNINA 480, kas nu ļoti labi tiek galā ar pogcaurumu šūšanu.

  Podziņas šuvu ar rokām, jo man ļoti patīk pogu piešūšanas process, kas ir lēns, meditatīvs. Jā, šajā gadījumā man protams, laiks bija no svara, bet tā, kā tās šuvu ap 1niem naktī un miegs vēl nenāca, tad izbaudīju nakts pogu piešūšanu. Man jautāja vai es neizmantoju pogu piešūšanas pēdiņu. Nē, neesmu vēl pamēģinājusi, kaut man ir tāda pēdiņa un esmu dzirdējusi, ka BERNINA šujmašīnām, ļoti labi piešūt pogas ir arī ar speciālo pēdiņu. Apsolos, kaut kad pamēģināt :))

  Pirms 2iem naktī es savu blūzīti pabeidzu, bet vēl bija jāuzšuj svārki.

  Svārkiem izvēlējos ļoti vienkāršu un ātri sašujamu modeli (piegrieztni izveidoju pati, noteikti kādā citā bloga ierakstā vēlos ar jums padalīties, kā to darīt) – “slip” tipa svārki slīpajā dienā, kur sānu vīles ir vienkārši nošūtas ar 4 diegu overloka vīli, apakšmala atšūta ar šūjmašīnas “Maskavas” vīlīti, jeb rullīša vīli un augšmalā iestrādāta šaura gumija. Svārkus piegriezu tai pat naktī un ātri nošuvu divas sānu vīles. Nākamajam rītam atstāju atšūt apakšmalu un iešūt viduklī gumiju.

  No rīta ar skaidru galvu fiksi izdarīju vēl nepabeigto un tērps tiešām 24h laikā bija gatavs. Man pašai pat bija diezgan grūti noticēt, ka to paveicu un te arī izpaužas tas lielais prieks un lepnums par sevi, ko sniedz šūšana, nedaudz sevis pārvarēšana, mācīšanās no katras vīles un augļu baudīšana. Gandarījuma sajūta pārpārēm!

  Baltais tērps, caur kura radīšanu es jūtos pārliecinātāka par savām spējām, sievišķīga, maiga, jutekliska. Tā radīšana man sniedza prieku, nodošanos mirklim un gandarījumu. Tā pirmais iznāciens man sniedz atmiņas par mirkļiem baudīt un būt.

  Skaistie foto no kakao ceremonijas: @liliana.legzdina.photo

  Kakao ceremonija ar @drosmes

  Kāds ir Tavs tērpa radīšanas stāsts, kas palicis atmiņā? Padalies komentāros!

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  Rakstā pieminētie produkti