Bezmaksas piegāde visā Latvijas teritorijā pasūtījumiem virs 100€

Online šūšanas kursi Tavai radošajai izaugsmei. Meklē sadaļā "Šūšanas kursi"

 • lv
 • en
 • Trikotāžas šūšana ar šujmašīnu. Kā sašūt kabatas trikotāžas izstrādājumos. Metode nr.1

  Vai šujot trikotāžas bikses vai svārkus Tu esi lauzījusi galvu, kā tad īsti šūt kabatu ar atgrieztu sāndaļu no trikotāžas materiāla? Vai rīkoties tāpat kā šujot kabatu no austiem audumiem? Starp citu, kā šūt kabatu no austajiem audumiem Tu vari apgūt ZanziBach online šūšanas kursā iesācējiem.

  Jā, viens no veidiem ir, ka Tu vari rīkoties līdzīgi kā šujot kabatu no austajiem audumiem, bet ir vēl arī citi veidi un vienu no šiem veidiem, kā šūt kabatu no trikotāžas, es Tev parādīšu šajā bloga ierakstā.

  Es nesen uzšuvu šīs bikses savam dēliņam un piegrieztni ņēmu no piegrieztņu žurnāla OTTOBRE design 1/2014 numura, modelis nr. 20.

  Šajā piegrieztnē paredzēts šūt kabatas nedaudz citādā veidā, nekā šuvu es. Es nesaprotu vācu valodu, bet man izskatās, ka te kabata šūta lidzīgi kā austajos audumos, bet beigās kabatas maisiņš vēl ir sastiprināts ar dekoratīvu šuvi pa bikšu virspusi.

  Kā sašūt kabatu trikotāžā izmantojot šujmašīnu?

  Es Tev parādīšu metodi izmantojot tikai sadzīves šujmašīnu, jo dažreiz, lai arī esmu aprīkota ar overloku un pat ar plakanšuves mašīnu, slinkums vērt tajās diegus un mainīt aprīkojumu. Tāpēc šoreiz tik ar šujmašīnu. Un arī Tev, ja nav mājās cita aprīkojuma šis būs tas piemērotākais veids, kas Tev atvieglos turpmāko kabatu šūšanu.

  Piegrieztnes detaļas

  Šai kabatas šūšanas metodei Tev būs nepieciešamas bikšu vai svārku priekšējās detaļas ar atgrieztu sāndaļu un priekšdaļu sānu detaļas. Kabatas maisiņš šai metodei nav vajadzīgs. Ja Tavā izmantotajā piegrieztnē ir dots kabatas maisiņš, vari to vienkārši neizmantot.

  Izgriez nepieciešamās detaļas:

  • bikšu/svārku priekšdaļas un priekšdaļu sānu detaļa;
  • apmalojuma lenta pašas piegriezta (4cm augstumā un tik plata cik atgrieztās sāndaļās garums- platums stiepšanās virzienā). Pēc piešūšanas lentas garums nedaudz paliks pāri, to lieko pēc tam nogriezīsi. Apmalojuma lentu vari izgriezt no speciālas trikotāžas griezuma malu apdarei vai arī citas staipīgas trikotāžas gabala.

  Šūšanas secība

  Lai sašūtu kabatu:

  1)Šujmašīnu uzstādi uz zigzaga dūrienu, noregulē seklu zigzagu, bet tā lai viegli pastiepjot audumu, dūriens neplīstu (es lietoju dūriena garums 1,45 un dūriena platums 1,2). Zigzaga vietā vari lietot arī dūrienu “zibenītis”, tas pēc skata atgādina zibeni un arī ir elastīgs.

  2)Apmalojuma lentu liec pie atgrieztās sāndaļas ar griezuma malām kopā – bikšu labā puse, pret lentas labo pusi. Nošuj no lentas puses ar seklo zigzaga dūrienu 0,7-1cm attālumā no malas (atkarībā cik platu vēlies redzēt dekoratīvo malu). Šujot nedaudz pastiep apmalojuma lentu. Cik daudz stiept ar laiku sajutīsi, bet jāstiepj ir pavisam nedaudz. Vari iepriekš piespraust ar kniepadatām, bet atceries, ka lentai jābūt nedaudz pastieptai, bet bikšu detaļai nē. Lentas garums rezultātā paliks nedaudz pāri. Piešūto lentu redzi nākamajā attēlā. Bilde pirms piešūšanas man diemžēl nav, jo sākotnēji nebija domāts veidot šo aprakstu. Ideja atnāca tikai pie otrās bildes 🙂

  Šujot trikotāžu ar šujmašīnu vari izmantot vai nu parasto pēdiņu, vai “walking foot” – augšējā transportiera pēdiņu. Augšējā transportiera pēdiņa palīdz audumu virzīt arī no augšpuses, bet zobiņu mehānisms no apakšas, rezultātā trikotāža virzās uz priekšu vienmērīgi un netiek izstaipīta.

  3)Nogludini ar gludekli lentu uz vīles pusi un aploki lentu ap vīli. Piespraud ar kniepadatām;

  4)Nošuj no bikšu detaļas labās puses pa grāvīti ar to pašu seklā zigzaga dūrienu.

  5)No bikšu/svārku kreisās puses apgriez apmalojuma lentas lieko platumu, atstājot pāris mm. Tā kā lielākā daļa trikotāžas neirst, tad droši kreiso pusi var šādi atstāt. Šujot kabatas pēc šīs metodes izvēlies trikotāžu, kura neirst.

  Pa kreisi redzama neapgriezta lenta, pa labi apgriezta.

  Tu vari izmantot šo pašu malu apdares metodi šujot arī citus izstrādājumus, piem., T -kreklu vai kleitas kakla izgriezumu.

  6)Savieno bikšu/svārku priekšdaļas sānu detaļu ar bikšu/svārku priekšdaļas detaļu ar atgriezto sāndaļu. Sānu detaļu liec apakšā, kā parādīts nākamajā attēlā un piespraud ar kniepadatām.

  7)No izstrādājuma kreisās puses piediedz sāndaļu pie bikšu priekšas detaļas, Diedz kādus 2mm no malas kā parādīts attēlā (ar sarkaniem diegiem);

  Attēlā viena kabata no izstrādājuma kreisās puses
  Attēlā divas kabatas no izstrādājuma labās puses

  8)No izstrādājuma labās puses nošuj ar kādu dekoratīvu dūrienu, kurš Tev patīk un kurš ir nedaudz elastīgs. Šuj tuvu sarkanajiem diegiem. Es šuvu ar BERNINA 480 šujmašīnas dūrienu nr.20.

  9)No izstrādājuma kreisās puses nogriez lieko kabatas audumu, ja nepieciešams. Šādus darbiņus man patīk griezt ar aplikāciju šķērēm (Aplique scizzors vai Duckbill scgizzors).

  10)Nogludini kabatu ar gludekli ar tvaiku vai caur mitru drānu.

  Kabata ir gatava. Pēc tam bikses šuj kā parasti. Šāda kabata nav super ietilpīga, bet man patīk, ka kabatas maisiņš nekur “neļurkājas” un ir piešūts klāt bikšu priekšas detaļai. Es šādā veidā kabatas šuju pārsvarā savu puiku biksēs. Ceru, ka arī Tev kādreiz noderēs.

  Citu metodi kā šūt kabatas trikotāžā vari apskatīt šajā bloga ierakstā.

  Vai šis kabatas apstrādes veids Tev ir jauns, vai esi iepriekš tā šuvusi kabatas trikotāžas izstrādājumos?

  Veidojot turpmāko saturu, man būtu vērtīgi uzzināt, vai Tevi interesē vēl kāda trikotāžas apstrādes metode? Ko tieši Tu gribētu iemācīties šūt no trikotāžas un vai vēlies iemācīties to šūt ar šujmašīnu vai overloku?

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  4 Komentāri

  1. Paldies par tik detalizētu rakstu. Noteikti noderēs pie nākamajām biksēm.
   Ja runa ir par detaļām, tad ļoti priecātos par polo krekliņa augšu, t.i., izgriezums un apkakle. Nesen izmocīju džemperīti ar pogājamu augšdaļu, gribētos redzēt, kā to maksimāli skaistāk izdarīt. ?

   1. Jauki, ka noderēs, Rita! Polo krekliņi atkal nav mani mīļākie, tā, ka nezinu vai man izdosies kādreiz uztaisīt šādu instrukciju, bet es zinu, ka audumu veikalā Louvis Home Fabrics pirms lielajiem pasaules notikumiem rīkoja šūšanas meistarklases un šuvēja Daina Pērle ir tieši polo kreklu aizdares spečuks. Tā, ka vari pameklēt Facebook info un sazināties ar Dainu vai Louvis Home.

  2. Liels paldies par šo informāciju! Ļoti interesē trikotāžas šūšana ar šujmašīnu. Dažāda malu apstrāde, lai vīles nerullējas.

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *