• lv
 • en
 • Vasaras šorti Burda 2/2011, Modelis 122

  Šie ir vasaras šorti, kurus plānoju šūt priekš ceļojuma uz Itāliju. Visticamāk maijā viņi Itāliju vēl neredzēs, bet šortus izlēmu šūt šā kā tā, jo vasaru neviens nav atcēlis un teju, teju jau dienas iesils tik siltas, ka varēs jau nēsāt. Bildes gan tapa ne pārāk siltā dienā un laikapstākļus nodod nelielā zosāda.

  Audums

  Klasiski gaiši brūnā krāsā, kas piestāvēs gandrīz jebkuram citam tonim. Audumu iegādājos, uhh, kādus 8-10 gadus atpakaļ veikalā Carnevale, atceros, ka šos 90cm auduma atradu atgriezumu grozā un atgriezumu grozā cenas vienmēr ir patīkamākas. Kokvilna ar elastānu, pastingrs satīns un kā radīts šādiem šortiem, jo būs arī gana ērti dēļ nelielā elastāna piejaukuma. Tolaik vēl strādāju Rīgā biroja darbu un gandrīz katru pusdienas laiku es ar kolēģi, kas arī šuva, fiksi, fiksi paēdām pusdienas un atlikušo laiku ķemmējām audumu veikalus. Toreiz sapņoju par to, ka kādreiz varētu strādāt audumu veikalā un būt diendienā starp skaistiem audumiem 🙂

  Piegrieztne

  Šortu piegrieztni izvēlējos no Burdas žurnāla 2/2011, modeli 122, bet šuvu ar nelielām modifikācijām. Žurnāla piegrieztnē bija paredzēta viena iegrieztā kabata mugurpusē, kuru arī uzšuvu, bet tādas pat iegrieztās kabatas bija paredzētas priekšas sānos, taču tās aizstāju ar kabatām ar atgrieztu sāndaļu, jo likās, ka šīs būs izturīgākas. Kabatas ar atgriezto sāndaļiu ņēmu no Burdas 7/2009 mod.133.

  Mani mēri ir gurnos 98cm un viduklī 76cm un es izvēlējos 40. izmēru. Pirms griešanas no auduma pārmērīju pašu piegrieztni, lai saprastu vai nevajag veikt kādas korekcijas. Rezultātā nekādas izmaiņas nevajadzēja veikt un šorti der ļoti labi.

  Detaļas

  Šortiem ir vairākas kabatas un man ļoti patīk kabatās iešūt akcentējošu audumu nevis lietot klasisku oderaudumu. Šiem šortiem kā kabatas maisiņus izmantoju Liberty London kvalitatīvo kokvilnas audumu, kas bija palicis pāri no kleitas, kuru reiz šuvu draudzenei.

  Arī apstrādājot jostiņas brīvo griezuma malu slīpā diega lenītei izmantoju šo kokvilnu.

  Rāvējslēdzējs izmantots “vintage”, no 80-90. gadiem. Kādu čupiņu ar tiem man reiz atdeva draudzenes mamma, kas agrākos laikos nodarbojās ar apģērbu ražošanu. Rāvējslēdzējs ir ar metāla zobiņiem un ir nedaudz garāks, ka man bija nepieciešams, tāpēc to saīsināju augšpusē. Vienkarši pēc iešūšanas nogriežot vajadzīgajā garumā un brīvie gali iešujas jostā un nekas nekur neirst.

  Rāvējslēdzēja beigu dekoratīvajai šuvei nostiprinājumus veidoju ar manā BERNINA B480 mašīnā ieprogrammēto 24. dūrienu, izdevās dikti glīti.

  Šortu iekšiņa šūšanas procesā

  Šujot 1-2mm šuvītes no malas dažkārt izmantoju pēdiņu, kas palīdz viegli virzīties gar “grāvīti”. Es izmantoju BERNINA pēdiņu nr. 5, kas ir neredzamā dūriena pēdiņa, bet tik pat labi izmantojama šādiem darbiem. Bet ir arī speciāla pēdiņa nošūšanai pa grāvīti, pediņa nr. 10.

  Kā nēsāt

  Šie šorti manuprāt ir ļoti viegli kombinējami ar dažādām augšiņām – gan blūzēm, T krekliem un citiem topiem. Lūk, man jau sanāk 3 komplekti no pašas šūtajiem. Un tāds ir arī mērķis – vairāk šūt to, kas viegli kombinējams un būs mīlēts un velkāts un jā, šortu krāsa ir Mana :).

  Bambusa auduma blūze un kokvilnas šorti pašas šūti. Par blūzi vairāk lasi Te.

  Vai Tu esi šuvusi šortus? Kā veicās? Ja neesi, no kā baidies? Bikses un šortus šūt patiesībā ir ļoti vienkārši. Ja baida priekšējais rāvējslēdzējs (kurš arī patiesībā ir vienkāršs), tad iesākumā vari izvēlēties kādu modeli uz gumijas. Lai izdodas!

  Dalies:
  Par autoru:
  Zanda Baha
  Caur maniem rakstiem Tu uzzināsi, kā sašūt kvalitatīvu apģērbu, kas atspoguļo Tavu būtību. Iepazīsi audumus, kas dziedē mūsu planētu. Un izveidosi ilgtspējīgu garderobi, kas priecēs Tevi ikdienā.
  Birkas
  Arhīvs

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *